Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Aleksandra

Usuwanie dodatkowych kości łódkowatych ze stopy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek
Poproszę zdjęcie. Sam zastanawiam się nad tym zabiegiem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość J
Witam kto w Poznaniu operuje kostki lodeczkowate stop ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olga
W dniu 29.04.2018 o 02:50, Gość Ewa napisał:

Witam. Czy ktoś w ogole jest zadowolony z tego zabiegu?*/ Szukam w internecie jakiegos świeżego fora, ale nikt nic, tym gorzej bo zaczynam sie zastanawiać czy ludzie nie operują sobie tej dodatkowej kości. Sama jestem 3tygodnie po zabiegu i obawiam sie, że ten ból (w tym momencie juz do zniesienia) pozostanie ze mna na stale. 6 tygodni szyna, ktorej juz znieść nie moge. Dodatkowo raz dziennie zastrzyk w brzuch przeciwzakrzepowy, przez 35dni. Pomału brakuje sil, do tych kul i szyny gipsowej. Szwy zdjęte (8) ciekawe co dalej.. Boli mnie caly piszczel i stopa... Gdyby ktos tu byl zainteresowany jeszcze to moge wyslac zdjecia*) pozdrawiam

Ewa proszę prześlij mi zdjęcia. Moja 12 letnia córka ma diagnozę-kość łódeczkowata w obu stopach do usunięcia do 16 roku życia. To opinia jednego znanego gdańskiego lekarza. Drugi nie poleca operacji, preferuje przyzwyczajenie się do dyskomfortu i pilnowanie, by w przyszłości nigdy nie bylo nadwagi, bo to pogłębia wadę. Szukamy w Polsce specjalisty do którego jesteśmy gotowi pojechać z córka po trzecią opinie. To poważna sprawa, jak czytam z tych wypowiedzi. A lekarze to bagatelizują, zapewniając mnie o 20 min zabiegu (dwie stopy+dwie operacje) i 2 tygodniowym unieruchowmieniu. Proszę o zdjęcia: dolce_gabana@interia.eu Pozdrawiam Cię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ja joanna
W dniu 12.05.2018 o 08:53, Gość J napisał:

Witam kto w Poznaniu operuje kostki lodeczkowate stop ?

Tez szukam. Mialam skierowanie na operacje 3lata temu ale podarlam ze strachu a teraz chyba poszlabym nawet prywatnie 😞

Mega bol. Najgorsze ze powoduje to brak ruchu a to znow nakreca nadwage i tak bledne kolo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam

4 lata temu miałem  operację usunięcia nadmiaru kości łódeczkowatej prawej stopy. Jest to zabieg dużo bardziej inwazyjny niż się wydaje. Opuchlizna wokół rany pooperacyjnej nadal nie zniknęła, ale jest mniejsza. Ogólnie zabieg pozwolił mi w końcu normalnie funkcjonować. Wielokrotnie dzień po większym wysiłku nie mogłem stanąć na nodze, a do toalety rano szedłem na czworaka. Ból nie do opisania. Po operacji długo chodziłem o kulach. Do pełnej sprawności wróciłem po ok. pół roku. 

Teraz czeka mnie operacja drugiej nogi, która zaczyna o sobie dawać znać. I wiem że innego sposobu nie ma.

Należy pamiętać, że wszystkie zabiegi rehabilitacyjne są tylko doraźne i niwelują wyłącznie objawy. 

Jeśli borykacie się z tym problemem, radzę podjąć się operacji nim będzie dużo gorzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosc

Witam - jestem miesiac po operacji dodatkowych kości lodkowatych.

kule 2 tyg ,,, szwy 2 tyg ,,,, więzadło mm piszczelowego tylnego bylo przeszywane na obydwóch nogach  

Bol nie ustępuje - moge chodzić - ale z ciągłym bólem ;( ,,, ktory moze trwać nawet do 3 tyg - zobaczymy .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Madame Aleksandro

Madame Aleksandro, écrivez-moi s'il vous plaît si vous êtes déjà opéré et dans quel hôpital vous avez effectué l'intervention J'ai un cas identique et j'ai également peur d'une réhabilitation ultérieure.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karina

Dzien Dobry , czy po tych operacjach kosci  u stop zniknely czy sa dalej widoczne i czy dalej po zagojeniu sie blizn bola przy poruszaniu sie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nastolatek z Poznania

Witam

Ja miałem taki zabieg, i do zdrowia wróciłem szybko, po miesiącu mogłem szybko poruszać się o kulach. A po dwóch miesiącach chodzić już bez niczego. Potrzebna jest rehabilitacja i dużo trzeba tą nogę ćwiczyć.

Ogólnie jest poprawa, noga nie boli w tej kości już wcale... Boli niestety sąsiednie ścięgno, ortopeda mówi że to kwestia czasu więc pozostaje mi czekać.

Pozdrawiam 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karla
W dniu ‎2018‎-‎06‎-‎13 o 19:31, Gość Olga napisał:

Ewa proszę prześlij mi zdjęcia. Moja 12 letnia córka ma diagnozę-kość łódeczkowata w obu stopach do usunięcia do 16 roku życia. To opinia jednego znanego gdańskiego lekarza. Drugi nie poleca operacji, preferuje przyzwyczajenie się do dyskomfortu i pilnowanie, by w przyszłości nigdy nie bylo nadwagi, bo to pogłębia wadę. Szukamy w Polsce specjalisty do którego jesteśmy gotowi pojechać z córka po trzecią opinie. To poważna sprawa, jak czytam z tych wypowiedzi. A lekarze to bagatelizują, zapewniając mnie o 20 min zabiegu (dwie stopy+dwie operacje) i 2 tygodniowym unieruchowmieniu. Proszę o zdjęcia: dolce_gabana@interia.eu Pozdrawiam Cię.

Również proszę o zdjęcia, mam ten sam problem. Jak po zabiegu? Pozdrawiam

carlossek1@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karla

Czy ktoś mógłby mi wysłać zdjęcia stóp po operacji, jak szwy czy są mocno bolesne, ciągną.. Czy szwy są mocno widoczne? carlossek1@wp.pl 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Andziala

mnie bezpośrednio po operacji wiadomo troszkę bolało, ale z czasem przestało, ani kość ani ścięgna nie dolegają. operacja musiała być bardzo dobrze przeprowadzona, bo podczas rekonwalescencji nic niepokojącego się nie działo. minęło już 5 miesięcy od zabiegu, jestem po rehabilitacji i stopa jest w pełni sprawna, bólu nie odczuwam, blizny też mało widoczne. leczyłam się u dr Pisarskiego, jeśli jesteście z Warszawy czy okolic to go bardzo polecam, przyjmuje w CM Medicum na ul Wysockiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość P

Witam

Operacja przeprowadzona była w maju. Nie obyło się bez gipsu ponieważ do kości przyczepia się ścięgno mięśnia piszczelowego tylnego, które zostało przyczepione na nowo za pomocą kotwicy. Gips 3 tygodnie, orteza tyle samo bez stawiania na nogę. Po zdjeciu ortezy chodzenie o kulach z odciążeniem operowanej nogi plus wkładki do butów. Samodzielnie zaczęłam chodzić po około 2 tygodniach, dziś mijają kolejne 2 tygodnie(czyli razem miesiąc prób wracania do zdrowia). Stopa nadal boli przy chodzeniu jest to ból podobny, lecz mocniejszy do tego sprzed operacji. Na stopie nadal widać wypukłość nawet nie wiem czy nie większą, wygląda poprostu inaczej. Mam nadzieję że z czasem ból ustanie ale narazie myślę że jest za wcześnie żeby wyciągać wnioski, jakby nie patrzeć nadal jest świeżo po operacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.