Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w krzyżu u nastolatka przy ćwiczeniach


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat, i ćwiczę na domowej siłowni, ćwiczę przedramię, barki, plecy, bicepsy, tricepsy, jako tako staram się nogi, oprócz tego trenuje boks. mam ból w krzyżu przez paro letnie pomaganie w lesie, tacie była to na prawdę ciężka praca. jednak mam pytanie dotyczące krzyża, ponieważ od dwóch tygodni ból jest tak poteżny, że nie wytrzymuje, nie pomagają tabletki ani maście rozgrzewające.. nie pomagają zbytnio... Potrafie podniesc do 20 razy x 55 KG.. jednak ćwicząc robię serie 4x 15,12,10,8 po ciężary 35 KG i robie to ok 3 razy w tygodniu z przerwą. w garażu jest stosunkowo zimno, nie zawsze jestem odpowiednio ubrany i rozgrzany.. ból.. może być spowodowany jakąkolwiek z tych przyczyn? pozdrawiam. Patryk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bólu takiego nie lekceważ, zgłoś się do lekarza rodzinnego, on zawęzi ilość przyczyn po badaniu. Temperatura w siłowni zbytnio nie ma znaczenia, gdyż produkujesz wtedy i tak ciepło w nadmiarze. Dobrze, że jesteś świadom braku rozgrzewki, wykonuj więc choć 2 min podskoków na skakance i po jednej 5x serii każdego z ćwiczeń z małym interwałem (15sek) z połową obciążenia (max 70% obciążenia) potem dopiero normalny trening. Jednak najważniejsze jest zbadanie przyczyn, do tego momentu całkowicie zrezygnuj z ćwiczeń pleców i nóg, oraz z podskoków, możesz ćwiczyć bicepsy na drążku i inne mięśnie nie wymagające utrzymywania kręgosłupa w napięciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk:)

Bardzo dziękuje, generalnie to utrzymujecie mnie w moich dobrych podejrzeniach jak się okazuje:) U lekarza właśnie byłem, dokładnie są to korzonki, na szczęscie bez zastrzyków, maści, tabletki, oranżadki(?). Cieszy mnie chociażby to, że udało mi się w jakiś sposób zapobiec niż potem ciężej leczyć:) i tak jak czytając o korzonkach, mogłobyć to spowodowane właśnie, takimi czynnikami jak moje podejrzenia co do pomocy ojcu w lesie, przy drzewie.. co teraz odbija się na czynnościami codziennymi, dziękuje mat, i eli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×