Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Częste bóle głowy w okolicy czoła a uraz głowy sprzed lat


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dokuczają mi bóle po jednej stronie głowy (dokładnie w okolicach prawej strony czoła). Raz ból czuję dzień w dzień, a niekiedy mam parę tygodni lub dni spokoju. Nie wiem czy pytanie nie będzie śmieszne, ale czy mając 33 lata mogę łączyć te bóle z urazem głowy z przed 19 lat? Spadłam z wysokiej huśtawki uderzając silnie w stalową barierkę głową (czołem). Miałam potwornego guza, ale z tego co pamiętam nie był on twardy tyko miękki i wypełniony płynem. Rano następnego dnia czoło było już płaskie .Rodzice uznali, że nie potrzebna jest wizyta u lekarza. Martwię się gdyż pamiątką po tym zdarzeniu jest wyczuwalna dłonią linia jakby po pęknięciu, biegnąca od szczytu brwi, przez czoło do linii włosów. dokładnie tam gdzie był owy *guz*. A bóle głowy obecne też skupiają się na tym obszarze. Czy ja powinnam po takim czasie iść do lekarza z tą historią? Upadek był 19lat temu, bóle głowy mam tak od 6lat, w okresach gdy coś się dzieje z ciśnieniem (rośnie lub spada). Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moja corka 30 lat temu tez się przewrocila na balkonie i uderzyla glową o kraty podobnie jak ty od 8 tal ma bole glowy i to z dnia na dzien silniejsze niestety nie chce isc do lekarza ,a ja nie mam juz sil do niej.podobna sytuacja.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta u lekarza obowiązkowa . Warto sprawdzić ,by wkluczyć poważną chorobę, bo ból nie zawsze musi być związany z urazem.( Nieleczone nadciśnienie może doprowadzić np.do niewydolności nerek). Po urazie głowy miałam złamanie kości jarzmowej ,badanie RTG. Kilka tygodni później miałam tomografię . Nic nie wykazała .A złamana kość jarzmowa się zrosła. Bolała mnie zwłaszcza zimą ,była wrażliwa ma zimno. Też dokuczają mi bóle pourazowe w miejscach urazów głowy,a miałam ich kilka przed laty. Lekarz *pocieszył* mnie że tak może do końca życia. Mnie na te bóle pomaga ciepły termoforek ,ale to mnie. Piguł na te bóle nie biorę.boli ,przestanie. Ale moja koleżankę dręczył ból głowy ,który okazał się wywołany guzem mózgu. Za późno zgłosiła się do lekarza .Za późno. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×