Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności w schodzeniu napletka z penisa


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 6 grudnia skonczyłem 16 lat. Podczas wzwodu nalepek sam nie schodzi. Gdy wezmę reką to bez problemu ale z lekkim dyskomfortem schodzi. Czy to oznacza, że mam stulejkę czy nie. Bardzo się tego obawiam bo nie chciał bym isc na operację. Czy codzienne cwiczenia powinny pomóc z tym czy tez mogą pogorszyć tylko sprawę. Dodam jeszcze, że jesli juz ściągnę nalepek to on delikatnie sie zawija zaraz za żołędziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawidłowości w opisie nie ma, wszystko to jest fizjologią. Najpierw należy udac się do lekarza POZ po skierowanie. Tak, zgoda jest wymagana, obecność trzeciej osoby podczas badania jest wskazana, w razie problemów z rodzicami może to być pielęgniarka. pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Teraz wiem na 100. że mam sporo za krótkie wędzidełko. Moja męskość na kształt banana. Tak mniej więcej od połowy zaczyna się ten luk. Czy spowodowane jest to właśnie tym krótkim wędzidełkiem, ciągnie ono penisa do dołu?? Jeśli ma to jakieś znaczenie to mam 170 cm wz. i ok. 16,5 cm długości penisa, strasznie wolno dorastam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest tak: Jakis czas temu podczas stusunku zerwalem wędzidełko.Urolog powiedzial ze sam wykonalem na sobie zabieg i wszystko powinno byc ok. Nie mniej jednak okazało się wciąż za krótkie co potwierdził inny urolog, który wykonał mi zabieg podcięcia wędzidełka. Żaden z tych lekarzy nie stwierdził u mnie stulejki. Nie mniej jednak po zagojeniu sie mam taki problem ze kiedy penis jest w zwodzie napletek przesuwa sie jedynielekko poza żołądź tworząc fałd skórny cos w rodzaju pierścienia. Nie schodzi do konca. W spoczynku napletek bez problemu sie zsuwa jednak jedynie z moją pomocą, kiedy puszcza wraca na żołądź. Moje pytanie czy moge to rozcwiczyc ?Jak tak to w jaki sposób? czy moze mam nadmiar skóry? czy musze isc znowu do lekarza? Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawianie operacji w tym samym miejscu będzie dalej powodować kolejne bliznowacenie, które może stać się nieprzyjemne. Jeśli w tym stanie może Pan bez problemu odbywać stosunki, to tego problemu najzwyczajniej nie ma. Interwencja 3-cia jest już niepewna w skutkach i wykonałbym ją tylko przy znacznych problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze nie wiem teoretycznie poniewaz na wedzileku mam jeszcze nie do konca rozpuszczone szwy, ale zagoilo sie moim zdaniem bardzo ladnie.Chodzi jednak o sam napletek ktory wedlug mnie schodzi minimalnie za malo mimo ze poza zoledz. No i schodzi z moja pomoca. Zadnego bolu ani niczego nie odczuwam jednak wciaz mam,przeczucie ze moglby napletek schodzic bardziej. Nie zostawiajac zadnego faldu. Stad moje pytanie o cwiczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kamila. Zrobiłeś coś z tym co opisałeś, bo mam dokładnie ten sam problem. Przeszedłem zabieg częściowego obrzezania, ale nie dał w pełni efektu. Podczas wzwodu schodzi mi napleek do połowy żołędzia, moge go ściągnąć ale też zawija się za żołedziem. Mam dyskomfort podczas nakładania prezerwatywy, ponieważ przez nadmiar skórki za żołędziem nie jest tak łatwo ja założyć. Zastanwaiam sie nad całkowitym obrzezaniem. Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×