Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mniejsze jądro z wyczuwalną pod palcami wypukłością


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam pewien problem dotyczący struktury jednego z jąder, a dokładnie prawego. Jest ono o wiele(prawie 1.5 raza) mniejsze od lewego, ale oprócz tego ostatnio przy samobadaniu, które robiłem pierwszy raz *wymacałem* oprócz najądrza(górna część jądra) coś o podobnym wyglądzie, o strukturze przypominającej taki jakby nieregularny woreczek w kształcie trójkąta rozwartokątnego o wymiarach około 4mm szerokości i 2mm wysokości. To wygląda tak, jakby na górze było najądrze, potem normalne prawidłowe jądro i na dole pod tym jądrem znajdowała się taka jakby kieszonka, albo otoczka dolnej części jądra. No chyba, że nieumiejętnie przeprowadzam to samobadanie i jakaś część nasieniowodu przemieszcza mi się w to miejsce, a ja mam wrażenie, że tam coś jest. Zrobiłem taki prowizoryczny rysunek jak to wygląda: http://iv.pl/images/52894589314311663168.jpg Nie jest to bolesne, przy normalnym dotyku, nawet przy lekkim ściśnięciu. Jądra same z siebie mnie raczej nie bolą, ale czasem jak zbyt długo sobie badam i próbuje wyczuć co to jest, to odczuwam lekki kłujący ból, ale nie samego jądra tylko tak jakby w biodrze, albo z tyłu w kości miednicowej w okolicy pośladka prawego. Dodam, że najądrze w prawym jądrze jest o wiele bardziej wyczuwalne i większe niż w lewym jądrze. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×