Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból trzustki, wzdęty brzuch, wymioty i osłabienie a rak


Gość artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 35 lat przez ostatnie kilka mc borykam sie zbolem w lewym podrzebrzu , schudlem 10kg w ciagu ostatnich 3mc, mimo prawidlowego odzywiania.Od tyg czuje sie gorzej , mam dusznosci jestm znacznie oslabiony,mam stany podgoraczkowe,wyczulem pogrubiona zyle na lewym udzie(zapalenie zyl?) ,wczoraj obudzil mnie ostry bol trzustki, przy dotyku jeszcze wiekszy, brzuch wzdety szczegolnie wtej okolicy, zbieralo mnie na wymioty, nagle poczulem sie bardzo slabo , mialem takie uderzenie goraca i stracilem przytomnosc oddajac przy tym mocz.Gdy sie ocknalem odrazu pojechalem do szpitala , tam mi dali srodek przeciwbolowy , zbadali krew , mocz , ekg i przeswietlenie i wyslali do domu za kilka dni mam isc do kontoli do poradni gastro, wczseniej leczylem sie na ibs, mialem robina kolonoskopie i gastoskopie z wycinkiem na celiakie, i rezonans jamy brzusznej ktory nic nie wykazal,czy moge miec raka ? co moge zrobic by sobie pomoc, czy isc ztym do onkologa? jakie badania jeszce zrobic lub moze powtorzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę iść do poradni onkologicznej, czy kał lepi się do muszli, czy jest nadmiernie połyskliwy? Czy pańska dieta zawiera/ła piwo, wino wódkę, potrawy grillowane lub mocno smażone? Czy pali Pan papierosy? Czy moszna powiększa się podczas długiego siedzenia? Kiedy był rezonans? Czy miewa pan czasem zaczerwienioną twarz bez powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kal jest papkowaty,moja dieta od okolo 3 mc nie zawiera zadnego alkoholu, potraw grillpwanych i smazonych,nie pale papierosow, niezauwazylem zeby moszna powiekszala sie podczas dlugiego siedzenia,rezonans byl wykonywany 09.01.2012r, zaczerwienionej twarzy bez powodu narazie nie zauwazylem. czy to moze byc rak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zapalenie trzustki, mocno prawdopodobne, gdy spożywał Pan te wymienione potrawy i napoje. Ze względu na wymagane badanie palpacyjne i obrazowe nic więcej nie mogę powiedzieć. W poradni gastro powinien uzyskać Pan odpowiednią poradę. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×