Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Polypi hyperplastici cum dysplasia focali gradu minori et mediocri


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem wynik badania histopatologicznego. Robiona była kolonoskopia gdyz często puchnie mi brzuch i mam często luźne stolce. Nie sa to biegunki, bo załatwiam sie maksymalnie dwa razy dziennie, ale są to bardzo luźne, często wodniste stolce. Po badaniu kolonoskopowym wynik otrzymałem: *Błona śluzowa jelita cienkiego z drobnymi polipowatymi wyniosłościami wielkości ok. 1-2mm, pokrytymi prawidłową śluzówką. Błona śluzowa jelita grubego o wyglądzie prawidłowym. Pobrano wycinki ze wstępnicy, poprzecznicy, zstępnicy i esicy.* Po badaniu histopatologicznym: 1. Opis makroskopowy: Wszystkie fragmenty tkankowe dostarczono w jednym naczyniu. 2. Rozpoznanie histopatologiczne: Polypi hyperplastici cum dysplasia focali gradu minori et mediocri. Linie odcięcia zawierają ogniska dysplazji. Bardzo proszę o informacje, co oznaczaja te wyniki i wszystkie badania. Proszę o informację, jak to powinno być leczone. Czy czeka mnie operacja czy leki wystarczą? Gdzie te chore komórki są i ile ich jest? Da sie to określic po tych badaniach? Czy muszę mieć jeszcze raz badanie? Czy próbki tkankowe nie powinny być dostarczone w różnych pojemnikach? Bardzo sie martwię i nie wiem co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×