Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przecięcie jelita podczas operacji wyrostka robaczkowego i rozchodzenie się rany a ciąża


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!Moim problemem jest rana po operacji wyrostka, może zacznę od początku otóż zaczeło się od strasznych boleści brzucha niestety stwierdziłam iż to napewno jest ból spowodowany woreczkiem żólciowym gdzie miałam wcześniej boleści spowodowane złym nawykiem żywieniowym.Zażyłam nospę niestety po niej było jeszcze gorzej, stwierdziłam że zaczekam do rana jeżeli bóle nieustąpią zgłoszę się na pogotowie. I tak było rano obudziłam się w strasznym stanie ból był tak potworny że niebyłam w stanie wstać z łóżka.Mama ubrała mnie i natychmiast pojechałyśmy na pogotowie, tam lekarz był zszokowany że przeżyłam noc otóż okazało sie iż miałam rozlany wyrostek i doszło do poważnego zapalenia otrzewnej.Natychmiast trafiłam na stół operacyjny.Po opercji za jakiś czas wróciłam do domu, później pojechałam na zdjęcie szwów.Jakiś czas po powrocie rana zaczeła się sama otwierać tzn ropa która się wydostawała znalazła sobie jeden punkt i tamtendy wyciekała ok 1 roku.Po tym roku znowu trafiłam na stół bo rana wogóle się niegoiła.Po operacji okazło się że w czasie pierwszej zostało przecięte jelito i zaszyty brzuch usunięto mi podczas drugiej opercji ok 10 cm jelita ponieważ wygniło i tkanki martwe, miałam założone trzy dreny, brzuch na dzień dzisiejszy wygląda strasznie,na zmianę pogody bądź złe jedzenie rana boli.Moje pytanie brzmi podczas zajścia w ciąże jakie jest ryzyko rozejścia się rany?Jestem po drugiej operacji iuż3 lata!Rana jest w obrębie prawego boku.Proszę o odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×