Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyrośl kostna na kości ramiennej


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam 18 lat 4 miesiące temu poszłam do ortopedy ,ponieważ przez wakacje strasznie bolała mnie prawa ręka (ramię), pomimo to juz wcześniej chrupało mi gdy machałam ręką , dostałam skierowanie do DSK powiedziano mi że to wyrośl kostna. Na wyniku tomografi napisano :na bocznej powierzchni kości ramiennej na pograniczu przynasady i trzonu uwidoczniono uwypuklenie warstwy korowej na długosci 22,5mm,o wymiarach w plaszcz. osiowej 5,6/3,9mm z owalnym rozrzedzeniem korowej o wymiarach 5,9/2mm łączącym sie z jamą szpikową , czekam jeszcze 2 miesiące na kolejną tomografie i kontrol , codziennie boli mnie ręka ten ból jest do wytrzymania, lekarz powiedział,że sobei wymyślam i nie chcial przepisac zadnych tabletek , czy ktos z was mial wyorśl kostną na kości ramiennej ? czy was też tak bolało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mam wyrośla na dwóch kościach ramiennych, bardzo bolą mnie te kości przy nacisku:((a Ciebie?mam też na udzie i wczoraj byłam na tomografii uda, boję się, czekam na wynik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy byliście z tym u lekarza? bo leki wątpie żeby pomogły, czy medycyna zna na to sposoby? jeśli nie, musiałybyście zasięgnąć do wujka GOOGLE, jak tam nie będzie, tak więc biblioteka i piśmiennictwo co z tym zrobić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert

Czesc, po otrzymaniu wynikow RTG napisali: *Wyrosl kostna o szerokiej podstawie o wymiarach 13x14 mm w lacznosci z dystylnym odcinkiem trzonu lewej kosci ramiennej, od strony przysrodkowej. Poza tym zmian kostnych nie wykazano*. Mam 28 lat. Szczerze mwiac bardzo sie martwie na internecie pisza o operacjach hirurgicznych nowotworach a ja na sama mysl o krwi po prostu miekne. Prosze napiszcie czy mam sie martwic co to znaczy do lekarza ortopedy z tym wynikiem udaje sie za dwa tygodnie a na ta chwile bardzo sie martwie. dziekuje i pozdrawiam, Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert

czesc tu Robert bylem u lekarza powiedzial ze to nowotwor lagodny (niezlosliwy), ktorego leczy sie zabiegiem hirurgicznym. Pobadal podotykal nie czulem bolu powiedzial zebym sie nie przejmowal. Jakby cos bolalo to mam sie zglosic ponownie a jak nie to za okolo rok na kontrolne badanie i rentgen odparl, ze wiele osob to ma i jesli wyrosl nie bedzie sie powiekszala to nic nie trzeba robic, jesli by sie powiekszala bedzie konieczny zabieg. Z tego co mi powiedzial bo sie strasznie balem nie ma sie czego bac to nie rak i nie umre. Takie rzeczy sie wycina jesli rosna. Prawdopodobnie moglem go juz miec wiele lat i nie *rosl*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zbadać, żeby nie mieć wątpliwości. Mój syn przed operacją miał zalecony rezonans. Znaleźliśmy taki otwarty rezonans, bo dziecko się nie bało, nie trzeba było też żadnego znieczulenia i mogłam przy dziecku siedzieć przy całym badaniu. Nie chcieliśmy, żeby dziecka badać pod narkozą, bo po co jak można znaleźć alternatywę. My jesteśmy z Krakowie i znaleźliśmy taki rezonans na Zachodniej 7, zadzwoniłam na 698115115 i tam wszystko mi powiedzieli, zapisali na termin. My byliśmy bardzo zadowoleni z obsługi, miło, profesjonalnie, a przy tym dość tanio jak za takie badanie. Polecam szczególnie dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×