Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Magda

Tu ventriculi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda
Mam pytania, a mianowicie moja mama miała ostatnio robione badanie histopatologiczne. Na wyniku ma napisane : rozpoznanie kliniczne: Tu ventriculi. OPIS MAKROSKOPOWY: 2drobne, szare 1xcal ROZPOZNANIE: kod: Y.99.90-1x: Gastritis chronica: nacieki jednojądrowe:(+) aktywność:(-) zanik:(-) metaplazja jelitowa:(+) Helicobacter pylori: (-) Chciałabym się dowiedzieć co to wszystko znaczy i czy to coś poważnego?? proszę o w miare szybką odpowiedź....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Rozpoznanie klin. Guz żołądka. Występują nacieki i metaplazja jelitowa ( pojawienie się komórek odmiennych czynnościowo i morfologicznie od prawidłowego dla danej okolicy nabłonka). Z wynikiem należy udać się do lekarza, który zlecił badanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
W badaniu histopatologicznym nie wsponiano nić o guzie, stwierdzono jedynie cechy przewlekłego zapalenia żołądka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość magda
to w końcu jest to guz czy nie, bo ja już nie wiem......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Pewnie skierowano Panią z podejrzeniam guza żołądka. Na wyniku bad. hist. napisano jedynie o przewlekłym zapaleniu żołądka. Proszę dopytać lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość daria
witam mam pytanie tata dostał wyniki badania gastroskopicznego z testem urazowym , i jest napisane : okolica podwpustowa zajęta przez zmiane egzofityczna rosnaca w kierunku dna trzonu od strony ściany tylnej i krzywizny mniejszej , reszta narzadow bez zmian plus tu venticuli - dodatni . Co to moze byc??? czekamy na wyniki pobranego wycinka z żoladka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Katarzyna
otrzymałam wynik badania histopatologicznego, w którym napisane jest liczne zacieki jednojądrowe +, chciałam zapytać co to oznacza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.