Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha podczas przemieszczania się stolca przy wewnętrznych żylakach


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 24 lata moj problem polega na tym że podczas przemieszczania sie stolca odczuwam bole brzucha zlokalizowane na dole brzucha po prawej i lewej stronie bol wystepuje w czsie przemieszczania sie podczas samego wydalania nie odczuwam bolo ,dodam że w tym roku miałem kolonoskopie i stwierdzono u mnie zylaki wewnetrzne 2 i 3 stopnia .Czy ten ból może miec zwiazek z tymi żylakami własnie, dodam jeszcze że stolec czasami jest jakby nie jednolity tylko pofaldowany albo kolki zlepione w calosc czasem bol wystepuje tez w czasie wydalania i przewaznie towarzyszy temu krew na papierze i pieczenie czy powinienem znowu poddac sie badaniu to znaczy kolonoskopi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ból nie jest ostry, kłujący to mało prawdopodobne, że powodują go żylaki. Pierwszym postępowaniem powinno być zwiększenie ilości wypijanych płynów dziennie o 500-700ml, po kilku dniach - kilkunastu powinna poprawić się konsystencja stolca, być może dolegliwości ustąpią. Jako że miał Pan już kolonoskopię w tym roku nie ma potrzeby powtórki teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie takie jakby klucia odczuwam mozliwe ze mam tez jakas infekcje poniewaz zauwazylem w nasieniu grudki takie zelowe i wlasnie po orgazmie tez odczuwam na dole bole ,bole tez nasilaja sie po piwie po mocniejszym alkoholu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×