Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra przy torbieli i zapaleniu najądrza


Gość Maciek 21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maciek 21

Boli mnie prawe jądro oraz *żyła* która do niego prowadzi przy jądrze już jakiś czas (ok 3 miesięcy), zrobiłem USG oto wyniki: Prawe najądrze powiększone. W głowie widoczna jest torbiel o śr. 5mm. Lewe najądrze i jądra w normie. Pojedyncze żylaki lewego powrózka o śr, 3mm, ulegające miernemu poszerzeniu podczas próby Valsalvy. W worku mosznowym, po str. prawej niewielka ilość wolnego płynu. Pachwiny wolne. Chirurg co robił USG powiedział, że to jest zapalenie najądrza. Poszedłem następnie z badaniami prywatnie do urologa. Potwierdził diagnozę chirurga i dał mi leki: - Levoxa (antybiotyk) raz dziennie przez 10 dni, oraz nimesil 2x dziennie(jeszcze zostało mi leku na 4 dni) na zapalenie, antybiotyk skończyłem wczoraj i nie widzę żadnej poprawy. dostałem jeszcze dihespan na żylaki pytania: 1. Czy takie żylaki są groźne o tych rozmiarach ? Oraz czy ten lek pomoże je zmniejszyć ? zwalczyć ? 2. Czy taka zastosowana kuracja może być nieskuteczna na zapalenie (jak nie ma poprawy)? Czy może była to błędna diagnoza ? Bądź muszę poczekać jeszcze na wyniki kuracji? 3. Czy ta torbiel to coś poważnego bo urolog nic mi na ten temat nie powiedział ? i czy zniknie ? 4. Co mam z tym problemem robić dalej ? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×