Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieudana kolonoskopia przy krwawieniu podczas wypróżniania


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Moja 80letnia mama tydzień temu zaczęła krwawić przy ooddawniu stolca. W chwili obecnej jest w w szpitalu. Miała robioną gastroskopię i sondę żoładkową i nic nie zostało wykryte, górny odcinek przewodu pokarmowego jest w porzadku. W dzień przyjęcia do szpitala miała również robiną kolonoskopię, niestety nieudaną. Udało się wejść na odcinek długości 35 cm i dalej ze względu na jakiś osty zakręt w jelicie nie można przejść dalej. Dzisiaj (po tygodniu) zabieg był powtórzony i niestety z takim samym skutkiem. Od tygodnia krwawi, z tym że przez pierwsze 3 dni było to samoczynny wyciek stolca z krwią w bardzo brunatno ciemnym kolorze (przepotwornie cuchnące), przez następne dni wydzielina była podobna , z tym że występowała rzadziej ,była nawet nadzieja,że krwawienie ustaje. Dwa dni temu podczas pobytu w ubikacji chlustęła z niej bardzo duża ilość ciemnej krwi, na chwilę nawet straciła przytomność. Po tym incydencie przetoczono jej krew. I przez dwa następne dni krwawienie znowu było zanikające. Niestety dzisiaj w nocy pojawiło się znowu podkrwawianie i lekarze zadecydowali o kolonoskopii, o której pisałam że się nie udała, z tego samego co poprzednio powodu. Dodam tylko ,że dwa lata temu mama przeszła operację usuniecia macicy na skutek nowotworu endometrium i jest po naświetlaniach. W trakcie ostatniej wizyty kontrlonej u onkologa w sierpniu br. wykazała ,że nie dzieje się nic niepokojącego. Mama jest również cukrzykiem od 20 lat. Proszę o pomoc i wyjasnienie mi ,czy takie objawy w każdym przypadku oznaczają ,że może to być nowotwór , za udzielenie mi informacji z góry dziękję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×