Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mdłości i ból żołądka przy przewlekłym nieżycie żołądka


Gość Adam69

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 33 lata. Od 4 lat choruje na gastritis chronica (przewlekly niezyt zoladka), 2 razy mialem H.pylori. Jestem osoba niepalaca, moj limit alkoholowy to 1-2 piwa na tydzien, lub lampa wina. Nikt z mojej rodziny nie mial raka zoladka. 2 tygodnie temu zaczelo mnie strasznie mdlic. Lekarz dal mi jakies tabletki, ktore pomogly ale tego samego dnia zaczal mnie bolec zoladek. Bole zazwyczaj po posilkach i swojego rodzaju otepienie. Jest to tak meczace, ze budze sie w nocy. Nad ranem nie moge znalezc miejsca w lozku, bo mnie boli. Tydzien temu dostalem od lekarza Omeprazol 20mg raz dziennie. Ja biore go 2 razy rano i przed pojsciem do lozka i nic. Nadal mam bole po posilkach. Uczucia glodu nie mam juz od 2 lat. Wczesniej bralem Lanzoprazol i czasami Nexium. Nie odzywiam sie zle, moja zona gotuje, sporo warzyw, pije okolo 1,5 litra wody dziennie i jjem owoce. Ostatnia gastroskopie mialem 3 lipca 2010, jej opis: Przelyk i wpust bz. Obfita ilosc soku zoladkowego, szarego ze sluzem. Zoladek zmieniony zapalnie. Opuszka i dalsze odc.dwunastnicy niezmienione. Wynik badania: Przewlekly niezyt zoladka. Czuje sie paskudnie i strasznie sie boje, ze tym razem to moze byc rak zoladka. Moje stolce sa bardziej jasne (mozliwe ze to po blokerach, juz tak kiedys mialem). Ciagle odbijania i przelewania w zoladku. Jestem osoba, ktora sie bardzo stresuje. W lipcu tego roku mialem usunietego guza mozgu, na szczescie byl to lagodny oponiak. Prosze o pomoc, mieszkam w angli, lekarze bagatelizuja moje objawy. Czy to juz koniec tym razem dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść Adam Miewam,podobne objawy co Ty,piszesz że bardzo się stresujesz a to bardzo niedobre jest dla żołądka......To samo lekarz mnie powiedział,ja miałam zapalenie błony śluzowej ostre wymioty byłam w szpitalu kilka dni,dostałam leki najgorsze minęło ale ciągle miewam mdłości,odbijania,itd szczególnie rano po obudzeniu się mam silne mdłości nie kiedy wymiotuje przez to,lekarz mówi że to w większej połowie na punkcie nerwowym,dlatego staraj się nie przejmować sie zbyt byle czym,wiem to trudne bo ja sama się przejmuję całym światem,ale takie właśnie myślenie doprowadza do wielu schorzeń żołądkowych,nie bój się to nie rak wynik wskazuje chyba na duża nadkwasotę,no i te nerwy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki, zrobilem kontrolna gastroskopie. Mam zwiekszone wydzielanie sluzowki, pare nadzerek i chorobe wrzodowa dwunastnicy. Tereaz mysle o trzustce, bo lekarz powiedzial, ze to moze byc trzustka bo daje podobne objawy. Mam torbe lekow, po ktorych czuje sie troche lepiej ale nadal mam bole przeszywajace po lewej stronie po posilku i te ciagle otepienie. Lekarz zrobil mi USG jamy brzusznej. Wiem, ze trzustka jest trudno dostepna ale przeciez guza by bylo widac, a pozostale narzady sa wporzadku. Tydzien przed badaniem bylem na Emergency (cos w stylu naszego dzialu naglych przypadkow) Zrobiono mi badania krwi na trzustke i watrobe oraz przeswietlenie klatki piersiowej. Wszystko bylo OK tylko cos tam bylo za wysoko lub za nisko w badaniu trzustki ale mowil ze to raczej nic takiego i kazal mi zrobic gastroskopie. Sam juz nie wiem, bo system leczenia w angli jest do d..y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×