Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Plamy na języku nasilające się przy przeziębieniu


Gość jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku chce przeprosic za dział ale nie znalazłem zadnego z jamą ustną. Witam mam taki problem niemal od roku borykam sie z plamami na języku poniżej zamieszcze foto. Te plamy raz są wieksze nieraz zajmują cały jezyk a nieraz ich praktycznie nie widać lecze sie u rodzinnego bezskutecznie. Leczyłem to aftinem nystatyną zrobiłem wymazy bakteriologiczne i mykologiczne nie wyszlo na nich nic mofologia bez skazy te wątrobowe takze w tym momencie przyjmuje kompleks witamin ponieważ przeczytałem że moze to byc spowodowane awitaminozą b12 i C nic nie pomaga rodzinny w tym momencie przepisał mi leki na zmniejszenie kwasu solnego w żoładku twierdzac ze moze byc refluks w nocy i to moze byc spowodowane przez to a także na uzupełnienie flory bakteryjnej. Język nie boli ewentualnie przy piciu gorących płynów ale mysle ze jest to spowodowane tym ze jest on poraniony bo ciągle go szczotkuje aby zedrzec nalot objawy nasilają sie podczas podstawowych chorób jak przeziebienie katar kaszel i ból gardła. Wyczytałem także że to moze byc spowodowane także osłabieniem ukł immunologiczngo lecz wydaje mi sie że ja nie jestem z tym chorowitków rzadko choruje jak coś to dzien dwa i rzadko lecze sie u lekarza wyczytałem także że moze to byc zarazenie HIVem ale ciezko o to u prawiczka. Objawy zaczeły sie podczas długiego nie leczonego przeziebienia z tego co pamietam miałem dość długo katar i kaszel ale poszedłem do lekarza tylko ze wzgledu na pojawienie sie tego jezyka. Ostatnio nawet przestałem całkowicie pić aby sprawdzić czy moze to przez to :) ale niestety albo stety język został taki jak był :) hehe Byłbym wdzieczny za każdą pomoc a także o skierowanie mnie do odpowiedniego specjalisty myslałem o laryngologu nikt iny mi nie przychodzi do głowy. I czy ktoś wie czy moge tym zarażac podczas jakichkolwiek kontaktów??? Foto z dzisiaj [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/838/jezor.jpg/][IMG]http://img838.imageshack.us/img838/8703/jezor.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niewdzwiecznx, na boki

Witam. A ja mam 2 pytania.Jedno w zwiazku z tak rozszerzona panska wypowiedzia,a drugie z dziedziny ortopedii. 1/ Jaki lekarz wypisze tyle skierowan na badania ? 2/ Jak dlugo odczuwa sie bol po wszczepieniu endoprotezy biodra? O czym swiadcza tego rodzaju objawy jak pieczenie czy klucia w okolicy operowanego biodra ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×