Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Maść na stan zapalny pod napletkiem


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, gdyż lekarz wypisujący receptę nie poinformował mnie o stosowaniu maści na stan zapalny pod napletkiem. Przepisał mi detromecyne i clotrimazolum. Moje pytanie brzmi, którą z tych maści mogę smarować bezpośrednio zmianę na żołędzi, a która moge smarowac na zewnątrz czyli na napletku. Zmiana czerwona nie boląca jest na żołędzi , pod napletkiem, lekarz powiedzial, że moą byc to infekcja grzybiczna na skutek branych wcześniej duże ilości antybiotyków, lub po basenie, ale juz jak stosować maśc nie powiedział, a ja w zdenerwowaniu zapomniałem zapytać. Proszę o odpowiedź. Z wyrazami szacunku Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i To bezpośrednio możesz dawać na żołędzi i napletka, one są neutralne więc nie zaszkodzą, Detromecyna jest na zmiany skórne powodowane przez bakterie i inne, a Clotrimazolum to infekcje grzybicze, czyli jakby brak pewności ze strony lekarza co dokładnie Ci jest, co Cię *zaatakowało* więc mądrym posunięciem było danie na bakterie i grzyby przez co jeśli będzie grzyb to zadziała i jak bakteria to też. Możesz stosować pod napletkiem, jak i na niego. Jakie dokładniej zmiany miałeś Macieju? Bo też właśnie się zastanawiam czy gdzieś nie iść, mam zaczerwienienie straszne na napletku + małe brodaweczki jakby, Ty miałeś tylko zaczerwienienie? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×