Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nierówna wielkość jąder po operacji żylaków powrózka nasiennego


Gość Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata i od zawsze w zasadzie mam problem z wielkością jąder. Lewe zawsze było większe, wydawało sie normalne, prawe było zawsze małe. Przeszedłem niedawno operację żylaków powrózka (obustronnych). Przed operacją miałem wykonane USG Dopplerowskie z pomiarem wielkości i wielkość była następująca: prawe: 21x40 mm, lewe: 18x38 mm. Tak - lewe stopniowo powoli się zmniejszało przez żylaki które miałem w III stopniu. Prawe - I st. Miałem operację laparoskopową metodą Palomo. W drugim tygodniu po operacji miałem powikłanie - stan zapalny w prawym jądrze (obrzęk, tkliwość, leczenie: Cipropol 500, potem Levofloxacyna, Nimesil). Teraz - nie wiem czy wszystko jest OK, gdyż prawe jądro wydaje mi się nieznacznie powiększyło, a lewe się zmniejszyło jeszce bardziej... skutek jest taki że jak miałem małe jądra to wydaje mi się że są jeszce mniejsze... hormonów sobie nie badałem (zamierzam) ale podejrzewam że testosteron może być nieco obniżony (jestem biologiem, wiem po czym moge to poznać). Chodzi też oczywiście o defekt estetyczny bo kiedy się rozbieram przy innych to mam *mniej w majtkach* niż inni mężczyźni (a penisa też mam niedużego). Zastanawia mnie kilka kwestii: co mogło spowodować że mam małe jądra? Czy operacja metodą Palomo nie poprzedzona dokładniejszymi badaniami mogła spowodować atrofię lewego jądra? (z uwagi na przecięcie tętnicy jądrowej)? Czy podawanie egzogennych hormonów gonadotropowych może spowodować zwiększenie objętości jąder? Czy takie coś się praktykuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×