Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skutki zerwania wędzidełka


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dzisiaj zerwalem sobie wedzidelko penisa, calkowicie oderwalo mi sie od penisa (strasznie krwawilo ,wystraszylem sie) nie wiem co robic. Czytalem juz podobne wypowiedzi i mam pytanie czy zaszkodzi mi to w przyszlosci i jak szybko sie goi , moze mam isc do lekarza.Pomocy mam 16 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych przypadkach, występuje wada anatomiczna &#8211* zbyt krótkie włókna wędzidełka* może wtedy dojść do naderwania wędzidełka lub jego zerwania[2]. Zerwanie podczas aktywności seksualnej jest nierzadką przypadłością. Jest to naturalny proces wydłużenia się wędzidełka. W przypadku naderwania zaleca się natychmiast udać się na pogotowie celem wykonania plastyki wędzidełka (podcięcie krótkich włókien i uwolnienie napletka). Chirurg po podaniu znieczulenia rozcina wędzidełko wzdłuż prącia, po czym obie jego części przyszywa. W przypadku zerwania wędzidełka nie ma potrzeby interwencji chirurgicznej, jeżeli krwawienie samoistnie ustaje. Całkowity czas gojenia się wynosi około 2,5 - 4 tygodni i w tym czasie należy unikać współżycia, gdyż dochodzi do miejscowego podrażnienia. Zerwanie wędzidełka poprawi jakość doznań podczas współżycia, nie ma powodu do niepokoju. Natomiast gdy z rany nie leci już krew (jest za późno na podszycie), zaleca się wizytę u urologa. Raz zerwane wędzidełko bez interwencji chirurgicznej może zrywać się stale. z wikipedii dowiesz się więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×