Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skostnienie, zwapienie ścięgna Achillesa


Gość Eliza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od kilku miesięcy boli mnie bardzo pięta prawej stopy. Odczuwam ból przy chodzeniu, ale też nawet przy pozycji siedzącej i leżącej. Zostałam skierowana z podejrzeniem ostrogi piętowej na zdjęcie RTG. Okazało się, że na wyniku została postawiona diagnoza, iż jest to skostnienie/zwapnienie przyczepu Achillesa. Mam pytanie co kryje się pod tym terminem, czy ma to coś wspólnego z ostrogą i jakie możliwe jest dalsze leczenie? Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat. Te same mam objawy. Najgorzej boli podczas pierwszych ruchów po spoczynku . Czasem tak mocno, że na nodze nie da się stanąć. Kilka upadków już zaliczyłam przez to. :( Z RTG : zwapnienie w przyczepie ścięgna Achillesa na tylnym zarysie guza kości piętowej. Lekarz rodzinny po obejrzeniu zdjęcia dziwił się, że nie wygląda to tak, żeby aż tak mnie bolało... A widział to jak prawie upadłam jak wstałam z krzesła */ Powiedział, że niby lampy jakieś przynoszą ulgę. To prawda? Byłam u ortopedy... Zalecenie - przestać cokolwiek nosić by się nie przeciążać, a najlepiej przestać chodzić... Są dni kiedy nieznacznie boli, ale są też takie że chodzić się po prostu nie da. Już sama nie wiem co robić. Smaruje naproxenem jak mocno boli, ulga mała ale zawsze jakaś. Zna ktoś jeszcze jakieś inne domowe sposoby na te zwapnienie? Będę naprawdę wdzięczna z pomoc Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×