Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zewnętrzne żylaki odbytu z zakrzepami


Gość Georgij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ok 4 miesiące temu wyskoczył mi JEDEN guzek (niebolący) przy odbycie po czym proktolog stwierdził zakrzep okołoodbytniczy ... Brałem tabletki z Diosminą i czorpki... Po miesiącu zakrzep zniknął lecz po 2 tygodniach wyszedł kolejny (w tym samym miejscu). Ponowne leczenie tabletkami i znów znikł... Następny pojawił się pod koniec zanikania tego drugiego ... (już w innym miejscu) Od tego czasu takie guzki pojawiały mi się 5-krotnie... Obok tych guzków widnieją poszerzone żyły z których właśnie robią się te guzki... (widać żyłę to po jakims czasie robi sie guzek) Miałem robioną Kolonoskopię (całe jelito grube czyściutkie , ujście odbytu też - tak więc nie ma tzw. hemoroidów wewnętrznych). Tylko te guzki i żylaki zewnętrzne odbytu ,które zaczęły już pobolewać.Zewnętrzne żylaki odbytu stwierdzono podczas badania Kolonoskopii... Aktualnie mam 2 guzki ...noi widniejący nabrzmiały żylak odbytu Jestem na diecie zawierającej dużo błonnika (otręby przenne , siemie lniane , warzywa , owoce) ,dużo piję wody , unikam wiekszego dzwigania , higiena ok , nie siedze już tak dużo jak kiedyś - rzadko). Chciałem się dowiedzieć co mogę z tym zrobić... Chciałbym się pozbyć tych zewn. żylaków ... Czy w moim przyadku jest możliwa metoda Hemoron ? (wszędzie piszą że tą metodą leczy się hemoroidy wewnętrzne)... Ewentualnie jak to wyleczyć ... Ne wiem co dalej robić... Proszę o odpowiedź Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu po wielogodzinnej jeździe autem już w domu poczułem dziwny ból koło odbytu. Wziąłem lusterko i zobaczyłem w tym miejscu jakby narośl wielkości oliwki, przy dotykaniu czułem okropny ból. Rano poszedłem do szpitala i lekarz powiedział po zbadaniu, że to zakrzepica i jak się to leczy. Kazał klęknąć na leżance i skalpelem przeciął tę *oliwkę* a ja z bólu wyłem jak wół. Następnie zaczął wyciskać zawartość *bąbla* i znów ból o mało mnie nie zabił a On wyrzucił to *coś * co wycisnął, pielęgniarka mnie zaopatrzyła i do domu. Po dwóch dniach znów poszedłem do tego *rzeźnika* z krwawieniem i jeszcze większym bólem. Obejrzał i powiedział, że znów musi *to* wycisnąć bo zrobiła się taka sama wielkość tej *oliwki* jak pierwszy raz. Niestety, ale nie zniósłbym jeszcze raz takiego bólu i powiedziałem, że bez znieczulenia nie dam się dotknąć. Więc pielęgniarka zrobiła mi zastrzyk i mógł mi teraz wyciąć pół du... nic nie czułem. zagoiło się i spokój miałem aż do września tego roku. Znów po dłuższej jeździe autem zabolało, a że byłem daleko od domu zacząłem się sam leczyć. Guz, który znów mi się zrobił przy odbycie był też wielkości oliwki i też okropnie bolał, co kilka godzin zamykałem się w łazience i delikatnie dwoma palcami uciskałem Tę *oliwkę* , oczywiście bolało, ale sam sobie regulowałem wielkość tego bólu. Po każdym takim zabiegu wkładałem sobie listek (złożony na cztery) zmoczony kilkoma kroplami mojego moczu w du... i po trzech tygodniach uciskania -zniknął, po prostu się wchłonął. Teraz częściej robię postoje gdy jadę dalej, i ręcznikiem po każdym myciu masuję się TAM. Mam nadzieję, że więcej mi TO nie urośnie w du...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×