Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niezidentyfikowany ból w okolicy uda, za jądrami


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17lat. Od 2 miesięcy odczuwam dyskomfort w okolicach pod jadrami (tylko po lewej stronie), ten dyskomfort promieniuje na wewnętrzna stronę lewego uda przez pachwinę a czasami mam wrażenie ze lekko boli od ud aż do kostki. Nie jest to żaden poważny ból, nie jest większy gdy dotykam jąder. Mam czasami wrażenie jakby przy dotykaniu moszny i jader okolica pod jądrami i noga lekko drętwiały. Ból nie przeszkadza mi w życiu codziennym, nie odczuwam go podczas siedzenia ani chodzenia/stania, jedynie gdy wieczorem kładę się spać. Podczas siedzenia *po turecku* boli mnie udo a nie okolice pod jądrami. Z tego co zauważyłem ból znacznie się zmniejsza gdy na okolice jąder i podudzia użyje maści ketonal. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale moje lewe jądro (ta strona gdzie odczuwam ból uda, pachwiny o okolicy pod jądrem) jest większe od prawego. Nie jestem w stanie powiedzieć o ile większe, ale wydaje mi się, że jakieś 1.5raza. Podczas dotykania jąder nie wyczuwam żadnych guzków czy nieprawidłowości. Jestem uczniem więc dużo czasu spędzam w szkole w pozycji siedzącej, w domu większość czasu spędzam także na krześle, nie uprawiam żadnego sportu, przy komputerze siedzę dziennie rzędu 6 godzin. Mój tryb życia wskazywałby że powodem bólu jest właśnie brak aktywności fizycznej i długie siedzenie przy komputerze, dlatego o nim piszę. Chciałbym jednak upewnić się, że istnieją małe szanse na powikłania związane z jądrami, ponieważ to o nie najwięcej się obawiam. Pragnę jednak zauważyć, że częściej odczuwam ból uda niż ten pod jądrami i może faktycznie to ból uda promieniuje w okolice pod jądrami i to jest źródłem moich obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×