Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

ALAT i Aspat po ostrym zapaleniu trzustki


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Paweł mogę Ci powiedzieć ponieważ tutaj czasami specjaliści mają na Forum zbyt dużo pytań i to z każdej jak widzisz na wstępie wchodzenia na forum dziedziny i długo nie odpisują lub bardzo długo ale ja przeszedłem podobnie jak Ty 2 razy OZT a rozmawiałem dziesiątki razy z różnymi specjalistami np. ze znajomymi lub poleconymi. Przeczytałem przez 3 lata dosyć dużo medycznych i zaleceń i ksuiążek oraz różnych porad. Dlatego, że mnie to interesuje a już teraz nie chce się mi pójść na studia chociażby *pomocnika medycznego* ale może dam namówić się rodzinie na szkołę z tej dziedziny ale do rzeczy: alat jest do normy - 0-41 aspat 0-40. Więc masz nieco podwyższoną normę alat-u ale nieznacznie. To jeszcze nic złego ponieważ dzień przed pobraniem lub dwa mogłeś coś zjeść, wypić i to też mogło zaważyć na to podwyższenie. Do niebezpiecznych to nie zalicza się jeżeli nie będzie rosnąć - a więc spoko.Bilirubina zaś - całkowita ma normę: 0,0 - 1,0 zapytaj o tym wyniku lekarza chociażby pierwszego kontaktu. Możesz sobie sprawdzić także amylazę z krwi i moczu oraz z krwi lipazę no i CRP będziesz może spokojniejszy. Nawet prywatnie jak chcesz szybciej to koszt tego wychodzi ok. 32 zł. Np. można w ambulatorium lub przyszpitalnym ambulatorium - chyba w każdym mieście,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×