Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Danusia

USG barku i zmiany zapalne kaletki naramiennej i pochewki ścięgna głowy długiej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Danusia
Dzień dobry.Mam wykonane bad. usg barku prawego, z którego wynika: Płyn w pochewce ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego, płyn gr. do 5mm, płyn w kaletce podkruczej i podbrakowej.-Zmiany zapalne kaletki naramiennej i pochewki ścięgna głowy długiej. Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia o zachowanej ciągłości położone w bruździe między guzkowej. Ciągłość ścięgien i mięśni tworzących stożek rotatorów (nadgrzebieniowy, podgrzebieniowy, obły i podłopatkowy) o zachowanej ciągłości bez zmian. Szerokość przestrzeni podbarkowej 11mm- w badaniu dynamicznym rotacja szerokości przestrzeni do 7mm-graniczna wielkości Zmiany zwyrodnieniowe w stawie obojczykowo barkowym i barku. W kaletce kata łopatki płyn-6mm. Uprzejmie proszę o poradę co należy dalej z tym zrobić i czy jest to niebezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jest to zespól cieśni przestrzeni podbarkowej. Leczenie należy jeszcze skonsultować z ortopedą, ale na początek pewnie będzie to rehabilitacja, leki przeciwbólowe, ewentualnie miejscowe podawanie steroidów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Stefan
Jeszcze jedna podstawowa sprawa.Trzeba udać się do dobrego specjalisty w tej dziedzinie co by odpowiednio zdiagnozował dany problem.Mówię tak bo miałem przykre doświadczenie przy tej dolegliwości.Życzę zdrowia i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania z Gdańska
Ja też mam problem z lewym barkiem. USG wykazało * W zakresie lewego stawu ramiennego znaczący zmian strukturalnych nie stwierdza się , , z wyjątkiem zwiększonej ilości płynu w osłonce ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego- jako miejscowy odczyn zapalny. Zmian wysiękowych wewnątrzstawowych nie widać. Z tego powodu mam duże ograniczenie ruchu i bul. Proszę o poradę Ania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.