Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrastanie paznokcia po chirurgicznym usunięciu paznokcia


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Od około listopada zaczął dokuczać mi wrastający paznokieć w dużym palcu u stopy. Męczyłem się strasznie ponieważ powstała ranka, *dzikie mięso* i praktycznie kilka razy dziennie musiałem zmieniać sobie opatrunki. Postanowiłem to raz na zawsze (tak wtedy myślałem) załatwić i udałem się do chirurga. Lekarz postanowił usunąć paznokieć twierdząc że paznokieć wróci na tor przed urazem. Zabieg odbył się pod koniec maja i od 2 tygodni gdy paznokieć praktycznie jest już cały i zaczyna wychodzić poza macierz nastąpił nawrót choroby. Wał paznokciowy napuchł, pojawiła się krew, strasznie cuchnąca jasno brązowa ropa i ogólnie nie ma żadnego efektu po zabiegu. I tutaj pojawiają się moje pytania. Co teraz? Jak to leczyć? Na pewno nie zdecyduje się na ponowne usunięcie paznokcia ponieważ czytając dużo na ten temat nie znalazłem chyba nikogo komu taki zabieg pomógł. A ból jaki czułem po zabiegu i przy zmianie opatrunków skutecznie mnie odstrasza. Znalazłem informacje o istnieniu specjalnych klamer, które zakłada się na paznokieć i są podobno bardzo skuteczne. Nie wiem co robić? Skonsultować się z chirurgiem na temat tych klamer czy od razu zakładać. Zastanawiam się czy przez NFZ będę miał możliwość założenia takiego *urządzenia* za darmo czy lepiej od razu udać się do jakiegoś prywatnego gabinetu w którym założą tą klamrę od ręki? Chyba że macie jakieś inne pomysły? Z górę dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Ci nową metodę kostki arkady, umożliwiającą wyleczenie w prawie bezbolesny szybki i profesjonalny sposób. paznokieć zostaje uwolniony a płytka paznokciowa uformowana w prawidłowy sposób. poczytaj o tym na stronie Libramax oni się tym zajmują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×