Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Mirek z Opola

Hepatomegalia, stluszczenie miaższu wątroby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mirek z Opola
Witam Panie Doktorze , jestem mezszczyzna w wieku 40 lat , 178 cm wzrostu i 90 kg wagi . Od ok dwuch tygodni mam pewne problemy z brzuchem , luzne stolece , pobolewanie w dolnej czesci brzucha , brak zgagi , pieczenia itp.. lekarz gastrolog wyslal mnie w pierwszym rzedzie na USG jamy brzusznej pod katem obserwacji trzuski z racji wystepowania nowotworowego tego narzadu w rodzinie od strony ojca . Badanie ogolne ok tzn Nerki , trzuska , PZW,Drogi zolciowe ,Pecherzyk zolciowy , Sledziona , Aorta brzuszna itp .. jednak bardzo mnie martwi Watroba tzn.. w opisie USG jest : Watroba w calosci w malym stopniu powiekszona , o rownym brzegu , echoniejednorodna, z cechami nasilonego stluszczenia miazszu , bez zmian ogniskowych ..** Bardzo prosze o informacje czy mam juz sie zaczac bac i czy to jest powazne zagrozenie , choroba itp.. Dodam ze nigdy nie dokuczala mi watroba , zadne pieczenia , *odbijania* gniecenia pod zebrowe .. co to oznacza i jak z tym sobie radzic ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mirek z Opola
Witam ponownie , wlasnie odebralem wyniki krwi , morfologia wszystkie sa w normie natomiast inne mnie mocno niepokoja i tak : ALLAT 82 IU/L ASPT 47 IU/L ALKP 74,6 IU/L AMYL 101.3 IU/L Bardzo prosze o interpretacje wyniku krwi w odniesieniu do mojego wczeniejszego posty z wynikami USG - Hepatomegalia, stluszczenie miaższu wątroby , czy te podwyzszone wyniki moga miec zwiazek z tym stluszczeniem watroby i jej nieznacznym powiekszeniem .. Chcialbym zazanczyc ze badania zostaly zlecone w zwiazku z zaburzeniami ukladu pokarmowego , biegunka , bol brzucha . Oraz czy przyczyna moze byc fakt ze tydzien temu skonczylem brac antybiotyki na h.pylorii a bralem ich dosc duzo bo jakies 3 antybiotyki razem po 2 tabletki lacznie 12 dniennie ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tuptuś
Alat odpowiada za wątrobę i norma jest do 40. Aspat to sprawa metabolizmu, przemiany materii - norma do 40. Amylaza to enzym trzustki - norma 22-80 U/L. Powinien Pan na pewno zadbac o dietę - ryby, owoce, warzywa i zapisac się do gastrologa lub hepatologa. Zaznaczam, nie jestem lekarzem. Piszę na podstawie doświadczeń. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.