Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma tubuare mediocriter differentiatum


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Witam. Mój tata ma 60 lat miał operacje wycięte kawałek jelita grubego dostałam wynik hist.pat i mam pytanie w jakim to jest zaawansowaniu i czy chemia coś pomorze? Fragment jelita grubego dł.23 cm amputowany wraz z okoliczną tkanką tłuszczową. W odległości 6 cm od dalszej linii cięcia stwierdza się guz o charakterze owrzodziałym i okrężnie zwężającym światło jelita na odcinku 6 cm.Na przekrojach guza obecny jest lity,szary naciek grubości do 2 cm zajmujący całą grubość ściany jelita oraz rozległe okoliczną takankę tłuszczową w której znaleziono 21 węzłów chłonnych śred.do2 cm. Mikroskopowo: Adenocarcinoma tubuare mediocriter differentiatum(G2) Nowotwór nacieka błony: Śluzową,podśluzową i mięśniową oraz przylegającą tkankę tłuszczową okołojelitową. Linie ciecia wolne od nowotworu. W 9 z 21 badanych (znalezionych) węzłów chłonnych stwierdzono przeżuty nowotworu. C2wg Astlera-Collera T3 N2 M1 (bo w czasie zabiegu przerzuty w wątrobie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba wygląda na rozsianą. Jeżeli chodzi o leczenie to chemia paliatywna czyli taka która przedłuży życie chorego ale Go nie wyleczy. Ważne jest ile przerzutów jest w wątrobie ( od liczby zależy ich resekcyjność ). Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×