Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przerzuty nowotworu złośliwego jelita do mózgu i brzucha


Gość Edyta

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tato 4,5 roku temu miał przeprowadzona operację usunięcia odcinka jelita grubego i zdiagnozowany nowotwór złośliwy.Przez 4,5 roku czuł sie bardzo dobrze,wyniki były b.dobre.Nagle jego markery wzrosły a samopoczucie pogorszyło się,stwierdzono guz na nadnerczu i 3 tygodnie temu operacyjnie go usunięto,po tygodniu od usunięcia nadnercza nastąpiły zmiany zachowania taty,zaczął zapominać podstawowych rzeczy.Zdiagnozowano pooperacyjny obrzęk mózgu,a po dokonaniu badania głowy tomografem stwierdzono guz wielkości śliwki i przesuniecie mózgu o 9 cm.Po tek operacji tata zapadł w śpiączkę,dopiero po 3 tygodniach otworzył oczy.Wyniki badań wskazuja ,że były to przerzuty,które *sieją*w brzuchu.Obecnie tata leży,karmiony sondą,z założonym cewnikiem i w pampersie.Wszystko to wydarzyło się w niespełna 3 tygodnie.Lekarze maja podzielone opinie.Jeden mówi,ze to koniec i trzeba liczyć się ze zgonem w ciągu 3-4 miesięcy,inny lekarz mówi,że tato wstanie i jeszcze dostanie radio i chemioterapię.On sam z każdym dniem zachowuje sie lepiej,reaguje na osoby opiekujące się nim,próbował samodzielnie łykać 2 łyżeczki zmiksowanej zupy...Jakie są rokowania?Czy można jeszcze mieć jakąś nadzieję.Mój tata był do tej pory aktywnym fizycznie i silnym psychicznie postawnym mężczyzną.Czy tak wygląda koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabą chemię Tata dostawał zaraz po pierwszej operacji usunięcia nowotworu jelita.Znosił ją w miarę dobrze i być może dlatego tak długo(4,5 roku)było zupełnie dobrze.Nie mogę pogodzić się z tym co się stało.Tata zawsze był bardzo silnym fizycznie i psychicznie mężczyzną,pogodnym i z poczuciem humoru,dlaczego ta cholera go dopadła?????!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×