Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niebolące powiększone węzły chłonne na szyi z obu stron


Gość Maciek 27

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. Mam takie pytanie. Mam 27 lat, od jakiegoś czasu zauważyłem powiększone na szyi z obu stron, tak około 3 cm pod uchem powiększone węzły chłonne (nie miałem zapalenia ucha) byłem u lekarza rodzinnego, który przepisał mi antybiotyki, po kuracji węzły sie nie zmniejszyły, dał mi skierowania do różnych specjalistów, jak na razie byłem na konsultacji u neurologa i urologa, laryngologa i hematologa. Urolog stwierdził u mnie żylaki powrózka nasiennego, neurolog nie stwierdził nic podczas wywiadu, u laryngologa zrobiono mi wymaz na obecność chlamydi i mykoplazmy, gdyż mam czopy ropne na migdałach (jednak wyniki były ujemne i nie mam chlamydi i mykoplazmy) a hematolog stwierdził, że węzły te są nie znacznie powiększone, a wyniki badan nie wskazują na to bym miłą anemię i też nie kwalifikuję sie do badania Pet, hematolog poradziła obserwacje i dalszą diagnozę tych węzłów. Podczas ostatniej wizyty u dentysty poadło stwierdzenie, że mogą byc powiększone te węzły przez zęby ósemki, które urosły mi dość daleko w szczęce. Czeka mnie jeszcze wizyta u proktologa. Moim pytaniem jest czy mam powody do zmartwień, ponieważ mój tato zmarł na raka, a gdy był młody zachorował na ziarnicę złośliwą. Z wyrazami Szacunku Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku czytałam Twoją odpowiedź na mojego posta, jeżeli chodzi o przypadek mojego męża to wczoraj byliśmy u kolejnego laryngologa, który stwierdził że przegroda jest koniecznie do zrobienia, stąd częste infekcje u mojego męża, powiększone węzły i przy tym ból szyi.Cierpi na przewlekłe przerostowe zapalenie zatok szczękowych. Czekając w poczekalni spotkaliśmy dziewczynę u której objawy bolącej szyi, powiększony węzeł i zatkany nos są związane również z zatokami, krzywą przegrodą a także wykryto u niej torbiel w zatoce. Gdy u męża usunięto torbiel z lewej strony węzeł również się zmniejszył i szyja nie boli z kolei mąż skarży się na prawą stronę gdzie lekarz uważa że trzeba wyprostować przegrodę i zrobić porządek z małżowinami, wtedy infekcje miną i również węzły powinny się zmniejszyć. Właśnie czekamy na termin przyjęcia do szpitala.Mój mąż również sie bardzo martwił że może ma raka np.nosogardła lekarz jednak wyprowadził go z tego błędu i stweirdził żeby jednak mniej wiadomości w internecie na ten temat szukał. Także Maćku jeżeli masz problem z przegrodą to nie zwlekaj za długo, mój mąż o krzywej przegrodzie że ową ma dowiedział się 8 lat temu już wtedy lekarze mu chcieli ją prostować jednak on nie chciał, już wtedy lekarz mu powiedział że i tak wcześniej czy później się spotkają w szpitalu na jej prostowanie. Twój przypadek i objawy mogą być związane zupełnie z inną przyczyną dlatego zrób wszelkie badania. Twoje węzły nie są bolące więc to wygląda trochę inaczej niż u mojego męża. Dlatego nie martw się na zapas, nie czytaj za dużo w internecie bo można popaść w paranoje, koniecznie zrob badania. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×