Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zerwanie strupa a widoczność blizny


Gość marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Ponad miesiac temu, podczas urlopu zostalam pogryziona przez psa w okolicach kostki u nogi. Rana zostala zszyta na pogotowiu ratunkowym ( 5 szwow), nastepnego dnia na nodze pojawil sie obrzek i temperatura ok. 40 stopni. Po konsultacji z chirurgiem zostaly usuniete mi dwa szwy i rana zaczela sie oczyszczac z bakterii. Trwalo to ok. miesiaca, rana zdaniem lekarza goila sie prawidlowo. Na kolejnej wizycie u innego lekarza (po powrocie do domu) strup zostal mi zdjety i rana ponownie oczyszczona, gdyz zdaniem lekarza strup byl *nieladny*, nieprawidlowy, niewygladajacy jak typowy strup przy gojacej sie ranie ( strup rosl wszerz). W tej chwili, po ok 1,5 tygodnia od tego zdarzenia rana sie ladnie zrasta, ale widac po niej bardzo duzy slad. Wiem, ze ostateczny ksztalt blizny ksztaltuje sie po ok. roku, ale nurtuje mnie pytanie, na ktore nie moge znalezc fachowej odpowiedzi, a mianowicie: czy zerwanie strupa powoduje, ze blizna w przyszlosci jest bardziej widoczna, czy zalezne jest to tylko od indywidualnych predyspozycji skory i czasu gojenia sie rany. Dziekuje z gory za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno odpowiedzieć na twoje pytanie. Z pewnością chirurg miał powód aby ściągnąć tego strupa. Jest wiele maści, które zmniejszają i poprawiają wygląd blizny, zapytaj o coś takiego lekarza. Najważniejsze, że rana się ładnie goi i nie ma wysięków ropy. Smaruj mazidłami i wszystko będzie ok. Szare mydło też jest polecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×