Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stulejka i białe swędzące kropeczki


Gość Dan

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 29 lat. Mam taki problem. Jakieś 2 miesiące temu zauważyłem że robi mi się stulejka. Wszystko zaczęło się od małych chropowatych kropeczek. Są białe, twarde (jak piasek) i na początku były świędzące. Były jakby w grupach po 3-4. Zaczęło sie z lewej strony na napletku i z tej strony zaczęła sie robić stulejka. Wyglądało to jakbym miał w skórę napletka wszytą błękitną nitke (jak blizna), która po czasie robiła się coraz grubsza (dzisiaj ok 2mm szerokości). Teraz jest już po całym obwodzie napletka (zaczynając i kończąc w miejscu łączenia napletka u spodu żołędzia) Teraz te białe, świędzące i twarde kropki mam po środku napletka a te z lewaj strony zniknąły. Napletek schodzi w czasie spoczynku, ale przy wzwodzie już troche uciska (na siłę zejdzie ale jest problem go dać spowrotem przy wzwodzie). Z żoną chcemy 2 -gie dziecko i jakos nam to nie idzie. Nie chciałem iść na operacje usunięcia napletka dopuki nie będzie w ciąży. Myje sie regularnie. Kropeczki świędzą raz na 3 dni. Mysle że zaczęły się pojawiać po zmianie gelu pod prysznic. Proszę o info co to może być i czy powinienem iść do lekarza a jak tak to do jakiego (urolog, dermatolog, ogólny)? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do pytania, też mam podobne narośle inie wiem co to */, wygląda to jak mikro kalafior, coś typu brodawek/kurzajek, które nie wykazują aktywności, ale sam wygląd odstrasza + na około istnieje zaczerwienienie. Słyszałem, że może to być Wirus Brodawczaka Ludzkiego, nie jestem pewien .. Sam chciałbym wiedzieć. Prosimy o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff to żeście mnie wystraszyli. Nie kalafior ale małe twarde chroskti które czasami świędzą i są chropowate. Nie da się tego wycisnąć i nic z tego nie wycieka.Tak troche to przyponima świnską skórę ale nie po całym napletku tylko w jednym miejscu koło siebie powiedzmy 3-5 chrostek. Czekamy na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zdecydowałem się na operacje stulejki. Doktor przy pierwszej wizycie powiedział, że te kropeczki to tak naprawdę paseczki i są spowodowane zrastającą się skórą. Stulejka jak wiadomo chce się zamknąć i coraz bardziej zarasta. Wczoraj miałem operacje przy miejscowym znieczuleniu i dzisiaj już jestem w pracy. Najbardziej boli przy ocieraniu żołędzia o majty. Zapytałem się czy muszę się o to jakoś szczególnie starać to powiedział że nie. Nie mam zadnych maści, nawet nie powiedział mi kiedy zmieniać opatrunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×