Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Maria

Zapenie błony śluzowej żołądka nieaktywne stopnia małego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maria
Bardzo proszę o wyjaśnienie rozpoznania: Zapalenie błony śluzowej żołądka nieaktywne stopnia małego.Zanik śluzówki w stopniu 1 do 3. Helicobakterii nie stwierdzono. Czy jest to groźne i jak leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Zapalenie błony śluzowej żołądka leczy się preparatami zmniejszającymi kwaśność soku żołądkowego. Lek doobiera się w zależności od objawów. Np. inhibitorami pompy protonowej (omeprazol), lekami zobojętniającymi. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który zlecił badanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maria
Dziękuję.Wizytę u lekarza mam dopiero w lutym.Chciałabym wiedzieć co znaczy zanik śluzówki,i czy się ona regeneruje. Czy dolegliwości bólowe po lewej stronie brzucha w postaci mrowienia i swędzenie,promieniujace od pępka aż do nogi maja jakiś związek z w/w rozpoznaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zanik śluzówki jest niewielkiego stopnia i jest szansa, że dzięki leczeniu zregeneruje się. Objawy jakie Pani opisuje raczej nie są związane z zapaleniem żołądka. Może jeszcze warto by było wykonać USG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maria.
USG było robione w pierwszej kolejności, i było podejrzenie niewielkiego złogu na nerce,ale urolog nie potwierdził tego wg rtg. Proszę o zasugerowanie co może być przyczyną bólu z lewej strony.Nadmieniam,ze trzustka jest zdrowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Izzy18
Ja mam też zapalenie żołądka ale ostre i z bakteria do tego. Gdy skończyły mi się leki to mój brzuch strasznie boli. Już miałam 2kuracje na zwalczenie. Czy to możliwe żeby bakteria nie reagowała na leki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ola
Witam. Proszę o pomoc. Od tygodnia czuję mrowienie na całym brzuchu oraz na dłoniach. Co może być tego powodem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.