Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzgórek przy napięciu mięśni brzucha po operacji przepukliny kresy białej


Gość Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pod koniec miesiąca maja br. poddałem się z polecenia chirurga operacji przepukliny w kresie białej. Rana zagoiła się stosunkowo szybko a lekarz zalecił chodzenie w pasie przez okres minimum jednego miesiąca. Nie odczuwałem żadnych dolegliwości ani przed ani po operacji. Niepokoi mnie wygląd brzucha...przed operacją był to wzgórek o kształcie i wielkości myszki komputerowej, zaczynający się zaraz pod mostkiem a kończący przed pępkiem. Po miesiącu, kiedy udałem się na ściągnięcie szwów lekarz obejrzał mnie i powiedział ze wszystko jest w porządku. Ja jednak chcę zapytać czy to normalne, że kiedy kładę się płasko i unoszę zarówno głowę jak i nogi do góry, ponownie pojawia się wzgórek w opisywanym przeze mnie wcześniej miejscu ? Pragnę zaznaczyć że od czasu operacji nie dźwigałem oraz nie uprawiałem żadnych ćwiczeń. Proszę o odpowiedź czy to normalne, że brzuch tak wygląda oraz czy powinienem się tym martwić ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WŁASCIWIE MAM TO SAMO, ALE: mam juz 57 lat i po operacji w kresie bialej nie zalecano mi zadnych pasów. Wrecz przeciwnie - odradzano mi pasy.Wszyto mi siatkę i wszystko było ok. Jednak obecnie -po 1,5 roku-obserwuje ten sam objaw: wzgórek od mostka do prawie pepka dł 15 cm i wysokosci ok 4-5cm !! Wyglada to okropnie. Przy wysiłku mam kłucie z prawej strony. Lekarz stwierdził ze operacja sie nie powiodła, ale on by tego nie ruszał gdy nie mam innych dolegliwosci w brzuchu bo to tylko estetyka. prosze o odpowiedz czy mozna to jakos poprawic, czy druga operacja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×