Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chodzenie po zdjęciu gipsu po złamaniu kości strzałkowej


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, złamałem kość strzałkową i włożono mi nogę w gips na 6 tygodni. W związku z tym mam pytanie czy po zdjęciu gipsu powinienem już normalnie chodzić, czy powinny być z tym jakieś kłopoty? Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem podobną przygodę tylko ze gips miałem 4 tygodnie ponieważ był za ciasny + za mała dawka leku na rozrzedzenie leku co skończyło sie zatorem w płucach... jeszcze 4 tyg nie *używałem* nogi juz po zdjęciu. od paru dni powoli ucze sie chodzić najgorzej boli kotska przy pierwszych krokach potem jakoś idzie ale męczyć sie zapewne bedzziesz tak jak ja. Szybkiego powrotu do zdrowia życzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej -zlamalam kosc strzalkowa tuz powyzej lewej kostki. Gips na 5 tygodni, a teraz mam but ortopedyczny (stabilizator), w ktorym moge chodzic, ale tylko o kulach. Powinnam stopniowo dodawac obciazenie na te noge-robie to oczywiscie na oko, bo skad ma wiedziec, kiedy obciazam noge 40 kg? Jestem w drugim tygodniu rehabilitacji, wg. lekarza za 3 tyg, bede mogla chodzic bez kul. Pierwsze dni po zdjeciu gipsu kostka byla spuchnieta, miesnie sztywne. W lydce ubylo mi 5 cm miesni. Jest coraz lepiej, ale miesnie trzeba wycwiczyc od nowa. Jestem troche rozczarowana bo myslalm, ze bede mogla chodzic prawie od razu po zdjeciu gipsu. Moze lekarz dmucha na zimne? Moze odwaze sie wczesniej odstawic kule? W domu, przy meblach kustykam na tej nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×