Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość ja

Colitis gradu maioris

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ja
Mam zdiagnozowane wrodziejące zapalenie jelita grubego. Mialem pobierany wycinek. Co oznacza Colitis gradu maioris? Wynik badania: obfitokomorkowy naciek zapalny z komorek glownie jednojądrzastych limfacytopodobnych z niewielką domieszką granulocytow kwasochlonnych. pojedyncze neurofile - bez tendencji do tworzenia ropni krypt. Naciek obejmuje cala blaszke wlasciwa oraz pasma miesniowki wlasciwej. sluzowka ogniskowo zanikowa, krypty skrocone. Co to wszystko oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Rozpoznanie po polsku brzmi zapalenie błony śluzowej jelita grubego stopnia dużego. W badaniu histopatologicznym nie rozpoznano wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Slawek
Od niedawna pod stopami pojawiły się guzki .Teraz wgląda to jak odcisk z ktorego leciy krew z wodą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Bez bezpośredniego badania trudno mi określić czym są konkretnie te zmiany. Być może to właśnie zwykłe odciski. Radziłbym w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza na konsultacje. Może dobrze by było wybrać się do dermatologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.