Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marcin

Taśma zamiast szwów po appendektomii metodą endoskopową

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin
24 Sierpnia 2011 miałem wykonaną appendektomie metodą endoskopowa za granicami naszego kraju w wyniku czego mam 3 nacięcia od pępka i poniżej. Zamiast szwów nacięcia zostały zaklejone taśma. Moje pytanie jest następujące czy to normalna praktyka i kiedy mogę te taśmy odkleić? dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Raczej zabieg był wykonany metodą laparoskopową, a nie endoskopową (pomylił się Pan na pewno - endoskopia to wziernikowanie przewodu pokarmowego, oddechowego czy jam ciała). Takie taśmy (raczej plastry) stanowią zastępstwo szwów i powinny być utrzymane około 10 dni, do czasu zrostu rany. Potem mogą zostać odklejone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin
Nie uważam abym się pomylił mianowicie w wypisie ze szpitala użyto terminu endoscopy (j. ang) czyli po polsku endoskopia. Endoskopia jest terminem ogólnym. Laparoskopia jest jedną z metod endoskopowych wiec.... po co te emocje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość l
Dokładnie Panie stapler. Na świecie endoscopy to także metoda operacyjna i to święte oburzenie oraz mylne pouczanie jest mocno nie miejscu. Wstyd!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Piotr
Można wykonywać operacje endoskopowo, endoskop wprowadzany jest naturalnymi otworami, np. przez nos, gardło, odbyt, cewkę moczową. Jeżeli zostały wykonane nacięcia w jamie brzusznej to to aby przez nie wprowadzić narzędzia, to operacja została wykonana metodą laparoskopową. Aby zostać lekarzem oprócz studiów trzeba zrobić specjalizację i oczywiście cały czas na bieżąco się uczyć i doskonalić swoje umiejętności, w tym zawodzie nie ma czasu na odpoczynek, nie można doć sobie na luz. Nie po to ktoś poświęca tyle lat na naukę aby ktoś go obrażał. Panie Marcinie skoro tak doskonale zna się pan na medycynie to po co zawraca pan głowę Doktorowi?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin
Całkowicie odbiegł Pan od tematu. Uproszczę to Panu przy użyciu banalnego przykładu żeby było jasne, bo widzę że pan nie zrozumiał: Marcin : Przetańczyłem całą noc w nowych butach. Stapler : pomylił się Pan, Pan tańczył w pantoflach. Czy teraz Pan rozumie. Pantofel jest jednym rodzajem butów a Laparoskopia jest jednym z rodzajów Endoskopi. Endoskopia termin OGÓLNY.... I po co te emocje... Ps1. Kto tu kogo obraża? I co ma ilość czasu spędzonego nad nauką? Mysli pan ze po kilku latach studiów na medycynie obligatoryjnie należy się wielki szacunek? Ps2 nie znam się na medycynie wiec pytam - dr inż ochrony środowiska. Ps3 NIE WAŻNE, PLASTRY ODKLEIŁEM WCZORAJ METODĄ EMPIRYCZNĄ I NIC SIĘ NIE STAŁO. Wiec dla tych co nie wiedzą plastry można odkleić wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iwona
Pan Marcin zadał dwa proste pytania a Panowie robicie z igły widły. Bardzo nie profesjonalnie. Zgadzam się z Panem Marcinem. Kto tu kogo obraża? A przykład z butem doskonały hihi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zibi
O matko i córko, jeden to niedouczony lekarz, a drugi pacjent pieniacz. I o co tyle szumu? Proszę nie usuwać moich postów!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Viktor
Może w końcu ktoś udzieli kompetentnej odpowiedzi na dwa proste pytania bo mam podobny problem. Pan Marcin - szacunek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość natalka
dziadu, odklejaj sobie kiedy chcesz i co chcesz, szkoda, że nie zdechłeś na stole... bo żadnego pożytku z ciebie nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin
Natalka - ile twoja matka śniegu zajadła zeby takiego bałwana urodzić? Administrator strony - a ty nie jesteś lepszy bałwan że takich postów nie usuwasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość majka
ale fajnie tutaj - a ja wlasnie mam podobny problem z palasterkami, tez mam 3 dziurki i robiona laparoskopie 4 dni temu, zalepiono mi rany plasterkami i powiedziano ze ma tak byc az samo zejdzie przy kapieli no wiec nastepnym razem jak bralam prysznic czesc sie poodklejala i musialam je odlepic. Pytanie: czy nalepic nowe plastry czy zostawic te rany niech sie goja bez plasterkow? Posmarowalam jodyna i nie jestem pewna czy te plasterki to koniecznosc. Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi