Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Majka

Zmiana hypoechogenna wątroby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majka
Od kilku dni dolegliwości bólowe z prawej strony pleców,uwazałam ze to znów kamien w prawej nerce daje znak, a tu wynik usg bardzo mnie zmartwił cytuje *Nerki położone typowo, bez zastoju w układach zbiorczych. Nerka prawa o dług. ok. 13 cm z przerwaniem ciągłości echa zatoki (możliwość zdwojenia UKM), w jej górnym biegunie hyperechogenne ognisko ze słabym cieniem akustycznym ok. 8mm (może odpowiadać złogowi). Nerka lewa o dług. 11cm, nie zobrazowano w niej zmian ogniskowych. Pęczech moczowy mocno wypełniony o gładkich ścianach bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy o ścianach niepogrubiałych bez złogów. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka niepogrubiała, bez zmian ogniskowych. Aorta brzuszna, śledziona echograficznie prawidłowe.* No i to co najbardziej niepokoi *Wątroba o nieznacznie zwiększonej echogeniczności miąższu, wymiar w linii śr-oboj. ok. 16 cm w prawym płacie (widzoczne tylko w przestrzeni żebrowej prawej !!!) hypoechogenne ognisko o niejednoznacznym charakterze śred. 22 mm. Kontrola zmiany w wątrobie za kilka m-cy! Czy faktycznie czekac kilka m-cy czy moze zrobic TK, jakies inne badania i diagnozowac juz teraz co to za zmiana. Zaznacze ze 1,5 roku temu w usg byla mowa tylko o kamieniu, za to o watrobie napisano *ultradzwiekowe cechy niewielkiego stłuszczenia w klasyfikacji usg I stopnia, bez zmian ogniskowych* a tu po 14 m-cach zmiana 22mm :-((( Czy nalezy udac sie z tym do onkologa??? Mój Tata 3 m-ce temu zmarł na raka zoładka, miał swietne wyniki krwii i wygladał dobrze a tu nagle wiadomosc nieresekcyjny zaawansowany rak zoładka z przerzutami...boje sie teraz szczególnie, bo moje badania krwii i moczu tez sa dobre, a tu takie zmiany...co powinnam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Najlepiej z tym wynikiem skonsultować się z lekarzem. Trudno określić co to za guz w wątrobie bez specjalistycznych badań. Myślę, że najlepiej byłoby wykonać TK jamy brzusznej z kontrastem tym bardziej, że wywiad rodzinny ma Pani obarczający.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.