Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaparcia i uczucie ciągłego parcia na stolec


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, jakieś 9 miesięcy temu zaczęły się u mnie zaparcia. Udaje mi się wypróżnić praktycznie codziennie, czasem co 2 dni, ale ilość stolca zawsze jest mała, oddawana z trudem, i praktycznie codziennie biegam *na raty*.- CO WAŻNE - podczas defekacji wydaje mi się, że odbyt jakby sam zaciska się po wydaleniu początkowej ilości stolca, dostaje jakby skurczy, nie potrafię nad tym panować. Niestety dolegliwości towarzyszy uczucie ciągłego parcia na stolec (powoli zaczynam wariować). Mam też dziwne uczucie napięcia w okolicach kości ogonowej. W kale nie ma krwi, nie odczuwam też żadnego bólu w brzuchu, bywa jedynie uczucie pełności, no i permanentnie to przeklęte parcie. Zauważyłem, że problem zaczął się po przeprowadzce do nowego mieszkania, gdzie była bardzo niekomfortowa toaleta - od początku miałem wrażenie, że nie załatwiam się do końca, i pogłębiało się ono. Toaletę wymieniłem miesiąc temu, jednak sytuacja nie wróciła do normy. Jestem po kolonoskopii, USG jamy brzusznej i wlewie kontrastowym jelita. *Wszystko jest w porządku*. Brałem mnóstwo leków (np. Duspatalin, Debutir, Debretin), pomagał mi przez jakiś czas jedynie Duphalac. Przez ostatni miesiąc sytuacja nieco się poprawiła, ale kryzysy powracają. Bywają dni lepsze i gorsze, ale niestety moje stany nie wydają się nijak łączyć z moim samopoczuciem, ruchem, odczuwaniem stresu, czy tym, co ostatnio zjadłem. Pracę mam niestety siedzącą. Czy to jest zespół jelita drażliwego? (nie odczuwam żadnego bólu, ani nie mam biegunek). Proszę o radę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×