Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna z Warszawy

Dolegliwości po leczonej zachowawczo zrostowej niedrożności jelita

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna z Warszawy
Ponad miesiąc temu wystąpiła u mnie niedrożność wysoka. Ponieważ 5 lat temu miałam operację usunięcia pęcherzyka żółciowego (laparoskopową) stwierdzono, że przyczyną najprawdopodobniej był zrost pooperacyjny. Pod wpływem leczenia zachowawczego - kroplówki, leki - niedrożność samoistnie ustąpiła. Od wypisania ze szpitala do dziś mam pewne dolegliwości - kolki jelitowe i wzdęcia nawet po dietetycznych pokarmach (wypróżnienia jednak w normie) Czy tego typu bóle kolkowe i wzdęcia występujące w zasadzie codziennie są normą na tym etapie rekonwalescencji, czy powinnam podejrzewać jakieś komplikacje? Czy są jakieś badania, które mogłyby to wyjaśnić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
W zasadzie trudno powiedzieć, czy tak powinno być. Objawy wskazują częściowo na zespół jelita drażliwego, o którym tak dużo ostatnio się mówi. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie rozpoznania przez gastrologa i kontrola co jakiś czas w poradni gastrologicznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.