Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nogi w pozycji stojącej przy zakrzepie kończyny dolnej


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez kilka dni miałam założoną opaskę i bandaż elastyczny na stopie i fragmencie podudzia - nadwyrężenie stawu.Upięcie było dość mocne. Po zdjęciu bandażu noga bardzo mocno bolała - ból rozpierający, pulsujący, była sino-czerwono i mocno opuchnięta - szczególnie palce i strona grzbietowa stopy. Po dwóch dniach wszystko minęło, ale odczuwam ból w pozycji stojącej - noga robi się sinawa i towarzyszy temu uczucie wlewania krwi do stopy. Ponad to pojawia się mocno wypukła, miękka żyła w okolicy środkowej kostki. Gdy leżę z nogą uniesioną w górę nie odczuwam bólu. Lekarz ogólny zbadał tętno na stopie, było w porządku, ale zaproponował zrobić usg doppler, jednak w szpitalu stwierdzono że nic mi nie jest i badań nie trzeba. Mam jednak obawy czy może to być zakrzep żylny, mogący wywołać zator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie rozumiem jednego mianowicie czy w szpitalu zrobiono Ci badanie Dopplerowskie?czy oglądał Twoją nogę specjalista chirurgii naczyniowej?To o czym piszesz nie może być zlekceważone przez badającego lekarza.Ból zaczerwienienie,jak i zasinienie mogą być pierwszym objawem niedokrwienia kończyny i nie wolno tego lekceważyć.Moja propozycja:idź jak najszybciej do chirurga naczyniowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Na pogotowiu noge obejrzał lekarz i stwierdził że nic mi nie jest, że to musiało być chwilowe niedokrwienie spowodowane np złym ułożeniem nogi, zbadał puls - był ok, nie zlecił żadnych badań i odesłał mnie do domu. Noga rzeczywiście nie jest już opuchnięta ani czerwona jednak po opuszczeniu jej w dół uwypukła mi się żyła w okolicy przyśrodkowej kostki i mam uczucie pulsowania, kolor nogi zmienia się na lekko sinawy. Zastanawiam się czy może to być zakrzepica żylna? Obawiam się jakiegoś powikłania - choćby zatoru płuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałaś ile masz lat,ale mimo wszystko nie bagatelizuj.Jeśli kolor nogi zmienia się na sinawy,i masz odczucie pulsowania to znaczy że nie jest tak do końca ok.Badanie Dopplerowskie powinnaś wykonać.Nie myśl na razie o zakrzepicy.Myślę że chirurg naczyniowy da Ci odpowiedni lek jeśli będzie taka konieczność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 23 lata, badanie doppler mam umówione na przyszły tydzień, nie wiem czy powinnam ćwiczyć tą nogę czy leżeć i się nie ruszać? Czy jest możliwe że bez leczenia przy zakrzepicy noga sama przestała puchnąć, bolała mniej i wracało w niej krążenie? Dodam że miesiąc temu miałam porażony nerw w nodze i częściowy niedowład stopy w zsiązku z czym krew napewno nie krążyła najlepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz chodzić to spaceruj,nogi nie przemęczaj dopóty dopóki nie będzie wiadomo co to jest.Myślę że za bardzo wzięłaś sobie do serca iż to zakrzepica.Są inne choroby żył więc nie denerwuj się choć wiem i próbuję Cię zrozumieć.Jesteś młodą osobą,bardzo młodą ale rozumiem Twoje obawy.Możesz stosować żele na spuchnięte miejsca jak i smarować całą nogę(żele z wyciągiem kasztanowca,jak i heparynowe chłodzące)Teraz jest gorąco więc noga przemęczona puchnie,do tego jak piszesz miałaś porażony nerw.Zapalenie żył również powoduje ból i dyskomfort.Czekaj więc na badanie dopplerowskie, rozumiem że się denerwujesz lecz tym samym pogarszasz swój stan zdrowia.Głowa do góry proszę Cię,a podczas snu możesz trzymać nogę ciut wyżej np.na jakiejś poduszeczce,gdy siedzisz staraj się by noga nie była wciąż zgięta w kolanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×