Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew w stolcu, częste wzdęcia i kłujący ból jamy brzusznej u nastolatki


Gość wiktoria

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni znajduję krew w stolcu. Jest jej sporo. Wypróżniam się nieregularnie. Mam też częste wzdęcia i gazy, czasami boli mnie też po lewej stronie jamy brzusznej, jest to ból kujący. Nie odczuwam bólu w okolicy odbytu, nie ma też w tych okolicach swędzenia czy pieczenia. Dodam, że mam 20 lat i prowadzę niezbyt zdrowy tryb życia. Nieregularnie się odżywiam, palę papierosy, mam sporo stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale miałem to samo w wieku 15 lat. Poszedłem do lekarza, potem zapisałem się do chirurga, wizytę miałem umówioną 2 tygodnie później. Przez ten czas przestałem jeść smażone potrawy, piłem dużo wody mineralnej i najważniejsze jadłem jabłka (dla regularności wypróżnień) ze skórką. Objawy ustąpiły, nie poszedłem do chirurga i już 2 lata sobie żyję w zdrowiu *]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda na pewno lepsza niż cola i inne gazowane napoje. Poza tym nie chodzi tu tylko o wzdęcia, bo to akurat najmniejszy problem. Ogólnie, krew w jelitach, odbytnicy, jest niepokojącym objawem. Ważny jest kolor krwi. *Świeży* czerwony wskazuje na występowanie problemu w dolnej części przewodu pokarmowego. Kłujący ból jamy brzusznej może mieć na prawdę bardzo wiele przyczyn. Wiktoria, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś, udaj się do proktologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×