Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Maja

Praca fizyczna po wycięciu wyrostka robaczkowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maja
Jak narazie to jestem tydzien po operacji, ale zastanawiam sie kiedy będe mogła tak zupełnie sprawnie wrócić do pracy. pracuję fizycznie i często muszę sie nadziwigać.Doostałam w szpitalu zwolnienie na 21 dni poczynając od dnia przyjecia do szpitala.Chciałam zapytac czt po tych 3 tygodniach mogę normalnie funkcjonować jak przed operacją? czy mogę wrócić do pracy i pracować bez większych ograniczen? czy szwy sie nie rozejdą pod wpływem wysiłku? Bardzo dziękuję za odpowiedż!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
W tej sprawie najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Wysiłek zależy od metody jaką operowano wyrostek. Przy metodzie klasycznej istnieje ryzyko powstania przepukliny pooperacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maja
faktycznie to była metoda klasyczna ale w takim razie kiedy moze byc ten bezpieczny moment powrotu do pracy, zebym nie musiała obawiac sie o przepuklinę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Z reguły okres zwolnienia z pracy po usunięciu w sposób klasyczny, z niewielkiego cięcia wyrostka robaczkowego wynosi około 4 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.