Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Siniaki na szyi i dekolcie po usunięciu płata tarczycy


Gość Orsola95

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dwa miesiące po usunięciu lewgo plata tarczycy ( duży nieszkodliwy guz ). Leczenie pooperacyjne bez powikłań, opuchlizna minimalna, czwartego dnia pojawiły się siniaki - cała szyja i część dekoltu żółte, u nasady szyi sine - które zniknęły po czterech dniach. Półtora tygodnia temu nabawiłam się ostrego przeziębienia z paskudnym uporczywym naprzemiennie wykrztuśnym lub suchym kaszlem ( prawie odruch wymiotny ). Częściowo to zaleczyłam ( i tak skończyło się niestety antybiotykiem ), ale wczoraj zauważyłam zasinienia szyi, zwłaszca mocno widoczne w dołku nad blizną i w zagłębieniu po lewej stronie u nasady szyi. Przed całą aferą szyja wyglądała bardzo ładnie, równo, a teraz mam wrażenie jakby się zapadło, zwłaszcza po lewej stronie i jest jakby asymetryczna. Jednocześnie nie czuję bólu, tylko czasami takie *rojenie* czy podszczypywanie.Czy mogłam sobie w jakikolwiek sposób zaszkodzić tak silnymi napadami kaszlu ( w życiu tak nie kaszlałam)? Jestem już po ostaniej wizycie kontrolnej u lekarza chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno silny kaszel nie powinien mieć większego wpływu na stan blizny pooperacyjnej. Raczej nie ma to nic wspólnego z obecnym stanem szyi. To zbyt długi okres pooperacyjny, aby mogły się stać jakieś powikłania po silnym kaszlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×