Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma lobulare invasivum mammae


Gość Anna77

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po usuniecia guza z prawej piersi. Proszę o wyjaśnienie wyniku i rokowania. Fragment tkankowy średnicy do 2,5 cm. Carcinoma lobulare invasivum mammae GI (Bloom Richardson = 5) Naciek nie tworzy guzka lecz wsiewa sie pomiędzy zraziki sutka, moze dochodzić do granicy ciecia. W najwiekszym wymiarze ma 8 mm - pT1b Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rak płacikowy naciekający o dość silnym zaawansowaniu histopatologicznym. Niestety rak nie został usunięty z marginesem zdrowych tkanek. W tym przypadku trzeba skonsultować się ponownie z chirurgiem i onkologiem. Możliwe, że będzie w tym przypadku zastosowane leczenie oszczędzające czyli poszerzenie marginesu wyciętego guza, usunięcie węzłów dołu pachowego z następową radioterapią. O tym powinien zadecydować onkolog i chirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniocha

jestem po usunięciu prawej piersi i węzła chłonnego rozpoznanie przed operacją to: gruczoł sutkowy prawy- KDZ: carcinoma lobulare invasivun mammae(B5) podtyp laminal-A (E- cadherin-, CK high+) Receptory ER(3+)80%komórek Total Score 8/8 positive , PR(3+)80% komórek total Score 8/8 positive , HER-2 (0+)ujemny Ki67 1% komórek.Pacha prawa:obraz cytologiczny aspiratu z guzka pachy prawej odpowiada corcinoma non-microcellulare.proszę o wyjasnienie co to za potwór? przed zabiegiem mialam 3 chemie jestem nastawiona pozytywnie ale chcialabym wiedziec cos wiecej co to jest to B5 z gory dziekuje pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×