Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany rozmiaru torbieli na jądrze


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponad 2 lata temu wykrylem guz na jadrze, zdecydowalem sie od razu na wykonanie badania USG,po badaniu USG stwierdzono ze mam torbiel, cyste 0.6mm na 10 mm po roku czasu wykonalem badanie kontrolne ,wymiary te same jak wyzej podane. Mam dziwne uczucie ze torbiel jest raz mniejsza raz, wieksza, czy jest to mozliwe czy to tylko moje wymysly? dodam pytanie z innej beczki ale chodzi mi to czesto po glowie, czy diagnoza USG jest na tyle pewna zeby wykluczyc ryzyko raka? jakie zmiany zaszlyby po dwoch latach gdyby to byl rak jadra ? jadro by sie caly czas powiekszalo? jakie mialbym dolegliwosci? czasami jedynie mam dretwienie lewej nogi,przy naprawde ekstremalnym wysilku i odczucie jakby prad przez nia przechodzil, rowniez jakies skorczem z lewej strony pod zebrami, nie wiem czy to ma cos z tym wspolnego, prosze o wypowiedzi, wkrotce udam sie na 3 badanie kontrolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne uczucie ze torbiel jest raz mniejsza raz, wieksza, czy jest to mozliwe czy to tylko moje wymysly? - tak, torbiel może zmieniać swoją wielkość niezależnie od czynników zewnętrznych czy diagnoza USG jest na tyle pewna zeby wykluczyc ryzyko raka? - USG nigdy nie wykluczy w sposób jednoznaczny raka, trzeba jednak wiedzieć, że praktycznie prawie nigdy w torbielach jąder nie występuje nowotwór, a takie torbiele są bardzo dobrze rozpoznawalne w USG jakie zmiany zaszlyby po dwoch latach gdyby to byl rak jadra ? jadro by sie caly czas powiekszalo? jakie mialbym dolegliwosci? - zazwyczaj takie jądro uległoby szybkiemu powiększeniu Bóle nogi na pewno nie mają nic wspólnego z tą torbielą jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×