Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone i bolące węzły pachwinowe


Gość Mikołaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat płeć: mężczyzna. Pół roku temu idąc ulicą poczułem przeszywający ból w okolicach pachwiny lecz po kilku minutach ustało to. Następnie kąpiąc się w domu poczułem w pachwinie dwie kuleczki symetrycznie po dwóch stronach. Pomyślałem że to jakiś stan zapalny, który mi przejdzie. Miesiąc później owe kuleczki zaczęły mnie boleć. Udałem się do lekarza rodzinnego który przepisał antybiotyk. Nie załatwiło to jednak sprawy. Od tamtego czasu węzły bolą coraz bardziej i rosną. Jest ich więcej symetrycznie po obu stronach wychodzą nowe w górę w kierunku brzucha. Poza tym czuje ból jakby narządów pod pachwiną, chwilowy lecz przenikliwy raz w lewym raz w prawym boku. Piszę o tym tu ponieważ nie chcę być ciągle traktowany na odwal się i spławiany na ślepo antybiotykami, które nic nie dają. W tym tygodniu miałem robione badania ponieważ nie mogąc spać z bólu udałem się na drugi dzień do lekarza rodzinnego i wyprosiłem skierowanie na badania diagnostyczne. Zrobiono mi morfologię, badanie moczu i OB. Wyniki wyszły bardzo dobre. Wskaźnik OB 5 co podobno wyklucza zapalenie węzłów. Morfologia bez zastrzeżeń. Mocz również książkowo. Od normy odstawało tylko to że w moczu są pojedyncze pasma śluzu których nie powinno być i pojawiają się plemniki. Nie wiem co robić. Proszę o jakieś porady. Czy to może być ziarniak? Co mam robić skoro lekarze jak na razie olewają to albo zlecają badania i mówią że jest dobrze. Jak jest dobrze skoro to rośnie i boli coraz bardziej. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×