Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość zosia

Nowotwór złośliwy inwazyjny, przewodowy sutka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zosia
Co to jest kat. wg BIRADS: 5, pradopodobnie złośliwa, wielkość 3,0 cm guz na piersi, powiększone węzły chłonne o 4,5 cm, co to oznacza i w jakim stadium to jest, czy czeka mnie leczenie czy obcięcie piersi? Co mam robić w tym wypadku? Jestem załamana jak mam się ratować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
BI-RADS 5 oznacza w mammografii wysokie prawdopodobieństwo zmiany o charakterze złośliwym (>95%). Wskazane jest chirurgiczne usunięcie takiej zmiany bez uprzedniej biopsji - wyjątek stanowi leczenie chirurgiczne z oznaczeniem węzła wartownika lub kwalifikacja do neoadiuwantowej chemioterapii. Przykładem obrazów zaliczanych do tej kategorii są: spikularny guzek o neregularnych obrysach, spikularny guzek z pleomorficznymi zwapnieniami. Zaawansowanie nowotworu jest bardzo duże. Na pewno z całością badań należy skontaktować się z onkologiem. Trzeba oczywiście mieć rozpoznanie histopatologiczne zmiany guzowatej z sutka. Zmian jest duża i zajmuje także węzły chłonne. Onkolog na początku może zadecydować o chemioterapii neoadiuwantowej celem zmniejszenia się zmiany i ograniczeniu procesu w węzłach chłonnych, a następnie będzie wykonana amputacja sutka z dołem pachowym. Trudno mi cokolwiek więcej napisać bez badania (zaawansowanie kliniczne zmiany). O wszystkim musi zadecydować onkolog. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ZOSIA
mam 4 kursy chemioterapi pierwszą już wzięłam po tygodniu żle się czułam wymiotywałam i robiło mi się słabo na drugi dzień bolała mnie głowa pierś po biobcji zrobiła się większa i guz się powiększył niewiem czy to ma tak być ,czy coś się dzieje!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iza
Polecam forum onkologiczne http://www.forum-onkologiczne.com.pl/forum/index.php?c=9&sid=7a7df23efc9abd80cc2072fc59dfb257

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość halinkacab@interia.pl
Dlaczego odciagana chłonka jest mocno podbarwiona krwią.Odciągam ja juz raz w tygodniu ok. 60ml.Pól roku temu mialam mastektomie.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patrycja
Moja babcia dostała wyniki badan w których odczytałyśmy: BIRADS 5 ale jej guzek to 13mm. Co będzie dalej czy czeka ja amputacja, czy obejdzie się bez niej??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.