Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysiłek fizyczny po zapaleniu trzustki


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zacznę od tego, że w tych sprawach jestem totalnie *zielony* i z góry przepraszam jeśli coś wyda się Wam oczywiste lub wręcz śmieszne, że tego nie wiem. Moja dziewczyna wyszła 4 dni temu ze szpitala po zapaleniu trzustki - nie jestem dokładnie pewny jakie ono było bo przez tydzień, co dzień w szpitalu każdy inny lekarz mówił *swoją wersję*. W każdym razie w dniu wyjścia powiedzieli jej że miała obrzęki na trzustce, a na wypisie że było to/jest ostre zapalenie trzustki. Tak więc poczytałem na wikipedii i wnioskuje (mam nadzieje, że dobrze), że jest to obrzękowe ostre zapalenie trzustki. W każdym razie chcę się po prostu dowiedzieć czy po czymś takim - przypominam wyszła ze szpitala 4 dni temu - mogę wziąć ją na rowery, pograć ze znajomymi w siatkę, kosza czy też pójść na dyskotekę. Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania co do wysiłku fizycznego? Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź. PS. Czy dietę trzustkową należy stosować do końca życia czy też tylko pewien okres czasu? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cię imienniku ! Z mojego doświadczenia trzustka nie lubi wstrząsów. Ja pierwszy atak przeżyłem w 2000r.Niestety było to przewlekłe zapalenie. Kilka krotnie byłem w szpitalu gdzie leczono mnie zachowawczo czyli bez operacyjnie. W tym roku robiłem badania kontrolne do diabetologa i wyszedł mi stan zapalny w organizmie. Na szczęście nie było to ognisko zapalne tylko ponowne zapalenie którego nawet nie czułem.Po rezonansie okazało się że na trzustce mam liczne zwapnienia (kamica) i torbiele. Przez 2 tygodnie zastanawiałem się nad decyzją , ponieważ kamica jest idealną grzybnią dla komórek rakowych, czy czekać aż się coś pojawi czy zdecydować się na całkowitą resekcję trzustki? Zdecydowałem się na operację na którą jadę już 22- sierpnia. Róbcie wszystko żeby nie dopuścić do takiego stanu jak ja. Natomiast dietę musi stosować aby nie dopuścić do pojawienia się cukrzycy. Ja szukam kogoś kto żyje po całkowitej resekcji trzustki ale nikogo takiego nie znalazłem. gdybyś znał kogoś takiego to napisz coś.Pozdrawiam Ciebie i Twoją dziewczynę . Artur. arciu.m@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×