Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Sadelek

Nadżerki żołądka i problem z lekami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sadelek
Witam! Mam 15 lat. Zostałam skierowana do szpitala gastroskopię, która wykryła sporo drobnych nadżerek żołądka oraz Helicobacter Pylori. Dostałam leki: Polprazol, Amotaks i Klacid, jednak po pierwszej dawce zwymiotowałam. Udałam się do lekarza rodzinnego, który zalecił branie samego Polprazolu, a potem spróbowanie ponownego wzięcia antybiotyków, jednak po kilku dniach, gdy spróbowałam wziąć antybiotyki sytuacja się powtórzyła- wszystko zwróciłam:/ Co robić? Czy są jakieś inne leki lub sposoby leczenia? Dodam, że jeśli jakieś inne tabletki muszą być niewielkie- strasznie ciężko mi się połyka te wielkie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stapler
Prawdopodobnie tak reagujesz na antybiotyk Klacid czyli klarytromycynę. W zamian za ten antybiotyk można zastosować Metronidazol. Jednak o tym musi zadecydować lekarz prowadzący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sadelek
Witam! Byłam u lekarza rodzinnego, przepisał mi Metronidazol, ale nie wiemy co do niego? Przecież do kuracji antybiotykowej, żeby zadziałało na nadżerki i Helicobacterie muszą być dwa antybiotyki. Nie wiem co robić, proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sadelek
Witam! Dostałam Metronidazol od lekarza rodzinnego, mam tylko mały problem, że nie wiadomo co do niego:/ Muszą być dwa antybiotyki a tu nie ma co dać, bo Amotaksu nie toleruję. Oczywiście mam Helicobacter Pylori. Help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sadelek
Czy jest tam ktoś kto może mi pomóc? Proszę, może chociaż ktoś mi powie czy są w ogóle jakieś leki, którymi można zastąpić Amotaks? Dziękuję za poprzednią odpowiedź, bardzo mi pomogła:) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość haemophilus
W takim razie lekarz musi zmienić leki. Można zastosować również tetracykliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sadelek
Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iv
ja własnie lecze sie na hp i biore dumox i metronidazol tez mi jest po nich niedobrze ale juz jutro kończe mam nadzieje ze ponmoga , najgorsze jest to uczucie głodu w żołądku jak by mi go zaraz miało rozerwac samam nie wiem czy tak powinno byc ,poczekam az sie skończy kuracja i ojde do lekarza ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sadelek
Tylko że ja mam mały problem. Iv bierze dumox i metronidazol, a ja na dumox jestem również uczulona:/ Dodatkowo jeszcze Duracef i Smekta, czyli praktycznie nie ma mnie czym leczyc. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×