Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mikropęcherzykowe grupy nabłonka w guzku w tarczycy


Gość sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wykryto u mnie guzek w tarczycy wielkosci do 1 cm lity hypoechogeniczny z otoczka hallo,dzisiaj dostalam wynik biopsji w jezyku ang.(mieszkam obecnie w irlandii) w ktorym jest napisane(tak to sobie przetlumaczylam) -cellular FNA zawierajacy wiele malych mikropecherzykowych grup komorek nablonka pecherzykow -niewielkiej grubosci koloidy obecne -wyglad zgodny z nowotworem pecherzykowym nie mozna okreslic za pomoca biopsji czy jest lagodny czy zlosliwy tutejszy lekarz skierowal mnie na operacje wyciecia polowy tarczycy czy to konieczne i czy wyniki biopsji swiadcza o tym ze mam raka,dodam ze robilam badanie na tyreoglobuline i norma byla dwukrotnie przekroczona ,czy to przemawia za tym ze to jest nowotwor zlosliwy...strasznie sie boje ,a moze lepiej operacje zrobic w Polsce,slyszalam ze nasz kraj ma swietne wyniki w leczeniu nowotworow tarczycy niewiem jak to sie przedstawia w irlandii...z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym poddać się jednak operacji - wskazania są ewidentne (radziłbym też to zrobić w Polsce). Wynik histopatologiczny jest niejednoznaczny i niestety nie wyklucza całkowicie, że guzek nie jest rakiem typu pęcherzykowego. Dopiero badanie histopatologiczne materiału pooperacyjnego może jednoznacznie określić czym jest guzek. Podwyższenie tyreoglobuliny może niestety bardziej wskazywać na proces typu nowotworowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×