Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Burczenie i bulgotanie w brzuchu przy nadmiernej ilości gazów w jelitach


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od dłuższego czasu, bo od ponad 3 lat mam problem z nadmierną ilością gazów w jelitach. Dokuczają mi one codziennie, na początku przez cały dzień a teraz tylko wieczorem. Nie odczuwam bólu ale towarzyszy temu wstydliwe dźwięki. Te bojawy się wzmagają po zjedzeniu dużej ilości słodyczy.Jak się wypróżnie to jest lekką poprawa, jednak często czuje, że nie wypróżniam się do końca. Espumisan nie pomaga. Miałam robione USG brzucha i wykazało mi nadmierną ilość gazów. Stosowalam też przez jakiś czas diete bez słodyczy i ostrych potraw ale nie pomogło. Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem grzybica układu pokarmowego. W sumie mogłabym z tym żyć gdyby nie te głośne dżwięki, które bardzo utrudniają mi życie. Nie wiem czy to jest też z tym powiązane, ale często burczy mi i bulgota w brzuchu, pomimo zjedzenia posiłku. Nie możliwe zebym co 2 godziny była aż tak głodna, żeby mi burczało....PRoszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi ocenić co się dzieje bez specjalistycznych badań. Takie objawy mogą wskazywać na zespół jelita drażliwego. Oczywiście należałoby wykluczyć organiczne przyczyny tych dolegliwości przez wykonanie kolonoskopii. Radziłbym z tym problemem udać się na konsultację do gastroenterologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×